Член ЦВК Юрій Буглак ще до війни втік у Маямі, за цей час отримав з бюджету півтора мільйона зарплати та допомоги на оздоровлення

Член Центральної виборчої комісії Юрій Буглак виїхав з України за 12 днів до російського вторгнення. Він досі живе у США, отримує українську зарплату та державну допомогу на оздоровлення.

Про це йдеться у розслідування проєкту Радіо Свобода Схеми, журналісти якого знайшли чиновника з родиною в американському штаті Флорида поблизу Маямі.

Як з’ясували журналісти, Буглак вилетів із аеропорту «Бориспіль» 12 лютого 2022 року рейсом до Стамбулу. З наступного дня і по 9 березня у нього була запланована відпустка. Вона закінчилася, але публічний службовець так і не повернувся до України.

Протягом усього 2022 року Буглак отримував зарплату та інші виплати – сумарно йому нарахували півтора мільйона гривень. Восени 2022 року він двічі просив про матеріальну допомогу з бюджету України – «на оздоровлення», та «для вирішення соціально-побутових питань у зв’язку з народженням дитини». І отримав гроші, загалом 230 тисяч гривень. З весни 2023 року член ЦВК взяв декретну відпустку зі збереженням посади.

Сам Буглак у коментарі «Схемам» заявив, що має «особисті обставини», і на його думку він не порушував українських законів, бо виїхав до вторгнення, а з його початком ЦВК перейшла на дистанційну роботу.

Перебуваючи за межами України Буглак приєднувався до онлайн засідань Центральної виборчої комісії протягом 2022-го року і до березня 2023 року. Вони проводилися у середньому кілька разів на місяць. До прикладу, в березні 2022 року ЦВК засідала один раз 19 хвилин, а у квітні два – 23 і 7 хвилин. Востаннє на онлайн засідання ЦВК Юрій Буглак увімкнувся у лютому 2023 року, зустріч тривала 13 хвилин.

Нагадаємо, в середині липня заступника голови комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки, нардепа партії «Слуга народу» Юрія Арістова помітили у елітному готелі на Мальдівах (зауважимо, все відбулося під час воєнного стану в Україні). 27 липня Верховна Рада достроково припинила повноваження народного депутата Юрія Арістова.

А нардеп Андрій Холодов виїхав із України на Кіпр і так і не повернувся. Його теж позбавили мандата.

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *