Борис Джонсон може стати наступним генеральним секретарем НАТО

Прем’єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон може стати новим генеральним секретарем НАТО після відставки нинішнього глави Альянсу Йєнса Столтенберга, яка очікується у вересні 2023 року, повідомляє  The Telegraph.

Видання зазначає, що Джонсон уже давно розглядався на посаду генсека НАТО через недовіру США до діячів Євросоюзу, які очолюють Альянс.

Великій Британії також довіряють країни Балтії, і Джонсон особисто отримав міжнародний авторитет за допомогу у створенні міжнародної коаліції проти агресії кремлівського диктатора путіна.

Лідери консервативної партії Британії підтримують кандидатуру Джонсона на місце генсека.

У той же час, неназваний представник Міністерства оборони висловив сумніви щодо призначення Джонсона, зазначивши, що президент Франції Еммануель Макрон може накласти на нього вето, а рішення в Альянсі приймаються одноголосно.

7 липня Джонсон оголосив, що подає у відставку з посади прем’єр-міністра Великої Британії та лідера Консервативної партії. Цьому передувала низка відставок серед членів Консервативної партії. Джонсон має намір залишитися на посаді прем’єра до осені, доки не буде обраний новий лідер політсили, який замінить його на посаді.

Після відставки Джонсон звернувся до українців і наголосив, що Велика Британія продовжить підтримувати Україну за будь-яких обставин і виконає всі свої обіцянки. Під час переговорів із президентом Володимиром Зеленським 7 липня Джонсон запевнив його, що Сполучене Королівство продовжить постачати військову допомогу стільки, скільки потрібно.

 

Редакція

Редакція “Українського репортера”