Блінкен у Києві: допомога США вже їде до України і матиме вирішальне значення на фронті

Держсекретар США Ентоні Блінкен приїхав з візитом до Києва та заявив, що американська допомога “вже на підході” і вона “матиме вирішальне значення” на фронті.

Під час зустрічі з президентом Володимиром Зеленським він зазначив, що частина допомоги вже прибула в Україну, згодом надійде ще більше.

“Ми сповнені рішучості, разом з багатьма іншими партнерами України, переконатися, що ви досягнете успіху на полі бою”, – сказав він.

Блінкен віддав належне стійкості України та “силі та лідерству” Зеленського.

Він зазначив, що сильна, вільна та успішна Україна – це найсильніша “відповідь путіну”.

Зеленський подякував Блінкену за пакет військової допомоги, який минулого місяця ухвалив Конгрес.

“Велика подяка від українців американцям за це”, – сказав президент.

Він додав, що важливо якомога швидше доставити зброю.

Зеленський також розповів про головні потреби країни та зазначив, що найбільший дефіцит – це протиповітряна оборона. Він окремо наголосив, що додаткових систем ППО потребує зараз Харків.

“Потребуємо двох Patriot для Харкова й області, оскільки люди там перебувають під атаками, вони дуже непокояться через це”, – сказав президент.

Блінкен відвідує Україну вже вчетверте після початку повномасштабного вторгнення росії в лютому 2022 року.

Кореспондент ВВС Том Бейтман, який разом із іншими журналістами їхав потягом з Польщі в Україну з Блінкеном, розповів, що держсекретар зі своїм персоналом і охороною їхав у власному вагоні окремо від преси. І через суворі заходи безпеки представникам ЗМІ під час усієї подорожі було заборонено виходити з поїзда.

Високопоставлений чиновник США, який подорожував із Блінкеном, сказав журналістам, що метою візиту є “потужний сигнал підтримки українцям, які переживають дуже важкий момент через боротьбу на східному фронті та новий наступ росіян на Харківщині”.

Чиновник додав, що Блінкен має намір детально розповісти, як допомога США “сприятиме зміцненню української оборони та дасть змогу перебрати ініціативу на полі бою”.

Напередодні прибуття Блінкена до Києва високопоставлений американський чиновник заявив, що фінансована США зброя вже прибуває на лінію фронту, включно із засобами протиповітряної оборони, артилерією та високоточними ракетами великої дальності ATACMS.

“Ми вже почали надсилати артилерію та далекобійні ATACMS, радіус дії яких охоплює всю Україну, а також інші засоби протиповітряної оборони, які призначені для задоволення найнагальніших потреб, особливо з огляду на дії Росії прямо зараз на Харківщині”, – сказав чиновник.

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *