554 учасники АТО наклали на себе руки – Матіос

З початку російської агресії на сході України і війни на Донбасі на себе наклали руки щонайменше 554 військовослужбоці. Про це повідомив головний військовий прокурор Анатолій Матіос.

“Через критичну ситуацію з посттравматичним розладом у середовищі військових та демобілізованих ми дослідили проблему забезпечення психологічної реабілітації учасників АТО за рахунок бюджетних коштів.

Відверто кажучи,передбачав, що результати будуть не блискучими, але ми точно не очікували, що насправді все настільки погано”, – написав Матіос у Фейсбуку.

За його даними, з початку проведення АТО статус учасника бойових дій отримали майже 326 тисяч осіб, з них 8 489 зазнали каліцтва та поранень, 3 784 – загинули.

Щонайменше 554 учасники АТО вчинили самогубство (офіційна статистика ЄРДР станом на 01.04.2018).

Цьогоріч у держбюджеті передбачено 109 мільойнів гривень на заходи з психологічної реабілітації, соціальної та професійної адаптації учасників АТО та їх забезпечення санаторно-курортним лікуванням.

“Військові прокурори встановили, що централізовані заходи з психологічної реабілітації учасників АТО в Україні у 2018 році не здійснюються взагалі, оскільки Міністерство соціальної політики України до теперішнього часу чи то не спромоглося чи то не захотіло прийняти низку нормативних документів, без яких укласти договори про надання послуг по реабілітації учасників АТО просто не можливо!” – пише Матіос.

І звертає увагу на брак фахівців-психологів з практичним досвідом – їх трохи більше 300. Відтак підхід до психологічної реабілітації залишається формальним.

“От і маємо, що гроші на державних рахунках лежать, а послуги з психологічної реабілітації посттравматичного розладу військових та демобілізованих надаються виключно за ініціатив органів місцевого самоврядування, волонтерських організацій або під час перебування військовослужбовців на стаціонарному лікуванні у шпиталях”, – стверджує військовий прокурор.

Like

Рост

Журналіст “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *