З ворожого полону повернулося ще 100 наших захисників (+відео)

8 лютого, Україна повернула додому ще 100 захисників з російського полону.

Про це повідомили в СБУ.

“Це результат роботи Об’єднаного центру з координації пошуку та звільнення військовополонених, який виконав рішення Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими. Життя кожного українця – найвища цінність!”, – написали у відомстві.

Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими розповів детальніше, які захисники повертаються додому. Це вже 51-й обмін полоненими.

Серед врятованих військовослужбовців цього разу:

49 нацгвардійців,
25 прикордонників,
26 військовослужбовців ЗСУ, зокрема 11 тероборонців.

Усі визволені – рядового та сержантського складу. 84 врятованих воїнів захищали Маріуполь (в т.ч. 82 – оборонці “Азовсталі”), решта виконували бойові завдання на Донецькому та Луганському напрямках.

Щонайменше 28 визволених мають поранення або серйозні хвороби. Найстаршому виповнилося 62 роки, а наймолодшому – 20.

“Вдалося врятувати, зокрема, медика, який у надскладних умовах рятував поранених на “Азовсталі”, рідних братів Миколу та Романа”, – зазначили у Координаційному штабі.

Загалом від моменту повномасштабного вторгнення з російського полону вдалося визволити вже 3135 захисників та захисниць.

Зазначається, що обмін відбувся завдяки посередництва та сприяння Об’єднаних Арабських Еміратів.

Омбудсмен Дмитро Лубінець звернув увагу міжнародної спільноти на те, якими відправляються на росію їхні військовополонені (здорові, ситі, не замучені), які утримувалися в Україні. А також, якими кволими повертаються з російського полону українські захисники.

 

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *