У Бучі попрощалися з льотчиком Михайлом Матюшенком, який керував легендарним “Привидом Києва” (+відео)

У Бучі на Київщині в понеділок, 3 жовтня попрощалися з полковником Збройних сил України Михайлом Матюшенком, який очолював групу льотчиків, відомих під збірним образом «Привид Києва», і загинув у небі над Чорним морем під час виконання бойового завдання у повітряному бою в червні цього року, повідомив бучанський міський голова Анатолій Федорук.

«Військовий льотчик керував багатьма типами військових та цивільних літаків. Служив у різних військових частинах, до війни працював керівником однієї з українських авіакомпаній. Свій безцінний досвід роботи Михайло Матюшенко – позивний “Дід” – передавав молодшому поколінню. І лише тепер ми маємо право розказати правду: “Привид Києва” очолював льотчик із Бучі. Із приходом полковника Матюшенка до керівництва 40 бригада тактичної авіації не зазнавала втрат у повітрі. А значить, всі пілоти із “Київських привидів” поверталися живими», – йдеться в повідомленні Федорука.

За словами міського голови, згодом Матюшенко ухвалив рішення посилити південний та східний фронти.

Для Михайла Матюшенка це була остання місія. Він не повернувся з чергового вильоту, і його довго шукали. Сьогодні з ним попрощалися в Бучі.

Пілоти в небі Бучі віддавали честь під час прощальної церемонії з командиром 40-вої бригади тактичної авіації, відомих як “Привидів Києва” Михайлом Матюшенком з позивним “Дід”.

Літаки проводжають в останню путь свого командира. Вічна пам‘ять герою!

“В одну із ночей Дід кинувся у повітряний бій на Л-39, імітуючи атаку МіГ-29 на пару Су-30. І що ви думаєте? Вони відступили!”, – згадують один з епізодів побратими.

Згодом він прийняв рішення посилити південний та східний фронти: “Коли Дід дізнався про безповоротні втрати підготовлених екіпажів бомбардувальників, рішення було прийнято. Так почалася нова операція”.

Поховали 61-річного льотчика у Бучі на Алеї Героїв.

Нагадаємо, що навесні Командування Повітряних сил ЗСУ повідомило, що “Привид Києва” – це збірний образ пілотів 40-ої бригади тактичної авіації Повітряних сил, які захищають небо столиці. Цей коментар ПС ЗСУ оприлюднили після того, як іноземні ЗМІ написали, що легендарним “Привидом Києва” є Герой України майор Степан Тарабалка, який також загинув під час повітряного бою з окупантами.

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”