Суд визнав винним “тітушку” Медвідя у викраденні активістів Майдану Вербицького та Луценка, але звільнив від в’язниці (+відео)

Шевченківський районний суд Києва сьогодні, 3 квітня, визнав винним Олександра Медвідя у викраденні активістів, учасників Революції Гідності Юрія Вербицького та Ігоря Луценка, присудив 5 років ув’язнення, але звільнив від покарання у зв’язку з закінченням строків давності справи.

Про це повідомляє Адвокатська дорадча група у Facebook.

Цитуємо: “Головуюча Лідія Щебуняєва визнанала Медвідя винним у ч.2 ст. 146 ККУ (незаконне викрадення Юрія Вербицького і Ігоря Луценка, вчинене за попередньо змовою групою осіб). Суд призначив засудженому покарання — 5 років позбавлення волі. Такий вирок сьогодні 3.04.23 оголосила суддя Лідія Щебуняєва.

При цьому Лідія Щебуняєва змінила кваліфікацію злочину, який Медвідю інкримінувала прокуратура – замість ч. 3 ст. 146 у вироку ч. 2 ст. 146 Кримінального Кодексу. Це означає, що Суд не побачив тяжких наслідків викрадення — заподіяння фізичного болю потерпілим і смерть Юрія Вербицького.

Прямим наслідком зміни обвинувачення Судом стало звільнення Медвідя від відбування призначеного покарання у зв’язку із сплином строку давності для притягнення до відповідальності за ч. 2 ст. 146 (злочин середньої тяжкості) замість інкримінованого прокуратурою ч. 3 ст. 146 (тяжкий злочин).

Також суд частково задовольнив цивільний позов Ігоря Луценка та призначив стягнути 200 тис. грн моральної шкоди та близько 50 тис. грн матеріальної шкоди та судових витрат.

Цивільний позов брата Юрія – Сергія Вербицького суд залишив без розгляду у зв’язку зі смертю Сергія Вербицького.

Олександр Медвідь обвинувачувався у викраденні Юрія Вербицького та Ігоря Луценка з Олександрівської лікарні 21 січня 2014.

Це четвертий вирок (один із яких оскаржується) щодо викрадення і вбивства Юрія Вербицького та викрадення Ігоря Луценка.

У судах ще триває розгляд щодо 14 осіб (12 цивільних та два експравоохоронці).

Ігоря Луценка і Юрія Вербицького викрали з Олександрівської лікарні в Києві близько 4-ї ранку 21 січня 2014 року. Вивезли за місто й катували протягом багатьох годин. Після катувань Ігоря і Юрія вивезли і кинули в різних місцях у лісі. Ігор Луценко врятувався. Юрій Вербицький загинув. 22 січня його тіло знайшли в лісі за 500 метрів від дороги Гнідин-Петрівське.

Докладніше про життя Юрія Вербицького, його вбивство та судові справи, які тривають, ТУТ.

 

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”