Протест солдатських матерів біля президентського палацу

У якій ще країні солдатські матері приходять до офіційного палацу влади і, тримаючи в руках портрети своїх синочків, лягають у знак протесту на бетон?! Криком кричать: поверніть наших рідних з ворожого полону! Робіть нарешті щось для цього!

А з тієї набундюченої кам’яниці ніхто й не виходить. І оте жіноче надривно-болісне стоголосся не пробиває сірі казенні мури, розбивається об них навіть не долітаючи до найдрібнішої чиновницької канцелярії сеї бездушної споруди.

Шостий рік війни, подвигу, героїзму, жертовності, всеохопної волонтерської допомоги, смертей, поранень, крику, болі, відчаю, розчарувань, надій, обіцянок, зрад, брехні, ненависті, збагачення, пустослів’я, окозамилювання…

Сьогодні, 12 червня до Києва приїхали мами, дружини українських воїнів з батальойну “Кривбас” – шостий рік їхні кровиночки скніють в російській неволі. З болем пекучим примчали сюди. А раптом їх почують…Може, не станеться так, як у грудні 2019-го у Верховній Раді…

Того місяця до Ради зі своїм горем з різних міст і сіл дісталися рідні українських воїнів-захисників з батальйону “Кривбас”, які боронили нашу землю від путінської наволочі, а нині перебувають або ж у полоні, або ж є безвісти зниклими.

Читайте матеріал “Чуже горе під куполом Верховної Ради (+відео, аудіо)”.

Ці воїни воювали в батальйоні “Кривбас”. Матері, дружини цих солдатів, бойові побратими привезли з собою фотовиставку – світлини героїв. А ще прихопили ляльки-мотанки, дбайливо виготовлені дитячими рученятами, пряники з символікою. Матері сподівалися, що влада почує їхній заклик – шукайте полонених, якомога швидше визволяйте з біди…

Почули? Лише факт: ви думаєте, хтось з народних депутатів завітав на третій поверх парламентської будівлі, щоб поспілкуватися з солдатськими матерями, оглянути фотовиставку? Жоден!

Це треба було бачити: із сесійної зали час од часу вискакували напомаджено-наштукатурені, розпальцьовані, позолочено-діамантові депутати й депутатки в костюмах і “прикидах” за 10, 20, 30… тисяч штук баксів й наводили різкість на кулуари… Де тут телекамери? Треба ж інтерв’ю давати. Щоб країна чула, як народні обранці “уболівають” за простий люд! А ще ж і… селфі! Профіль. Анфас. Політичні зірки. Майже небожителі. Фото – негайно в соцмережі!

То була дуже холодна Верховна Рада, сьогодні – не менш холодний президентський палац.

Шостий рік війни…

Леонід ФРОСЕВИЧ

Фото наголовній: 12 червня 2020 року. Київ, вулиця Банкова.
Скріншот відео із Фейсбука.

Леонід Фросевич

Головний редактор “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.