NASA та SpaceХ запустили апарат для захисту Землі від астероїдів (+відео)

Уранці 24 листопада в Каліфорнії відбувся запуск ракети Falcon 9, яка виведе на орбіту апарат DART. Він призначений для зміни траєкторії польоту астероїда після зіткнення.

Як повідомляє Еxtremetech, це перша космічна місія із оборони Землі NASA і перший запуск для SpaceX за межі земної орбіти.

За розрахунками NASA, після відокремлення від ракети-носія DART розгорне сонячні батареї і почне зближення з подвійним астероїдом Дідімос — Діморфос. Корабель має зіткнутися з Діморфосом на швидкості близько 24 тис. км/год восени 2022 року. Внаслідок цього зіткнення орбіта 160-метрового Діморфоса, що обертається навколо Дідімоса, повинна буде відхилитися.

Зіткнення буде майже лобовим. Воно має перевести астероїд на нижчу орбіту. У такий спосіб вчені вперше в історії перевірять можливість зміни траєкторії космічного тіла на випадок, якщо в майбутньому якийсь астероїд чи комета загрожуватимуть Землі зіткненням.

Раніше вчені прорахували, що падіння астероїда розміром понад 1 км матиме глобальні наслідки для земної цивілізації. Існує 1% ймовірності, що у найближчі 100 років Земля «наштовхнеться» на 100-метровий астероїд.

 

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *