Земля перетворюється на смертоносну “теплицю”

Міжнародна команда вчених з’ясувала, що навіть при дотриманні умов Паризької угоди по клімату, середня температура Землі виявиться вище на 4-5 градусів Цельсія в порівнянні з доіндустріальним рівнем.

На думку дослідників, існує високий ризик, що Земля в будь-якому випадку стане “теплицею” і багато регіонів стануть непридатними для проживання. Про це повідомляється в прес-релізі на eurekalert.org.

У статті, опублікованій в Proceedings of the National Academy of Sciences, фахівці пишуть, що викиди парникових газів не є єдиним чинником, що впливає на глобальний клімат. Викликане людиною потепління спровокує інші небажані процеси, які за принципом зворотного зв’язку можуть сприяти подальшому розігріванню атмосфери. Це може статися навіть у тому випадку, якщо викиди парникових газів припиняться, – пише news.t1.

До таких процесів вчені відносять танення вічної мерзлоти, підйом метану з дна океану, зменшення обсягів поглинання сушею і океаном вуглецю, зростання інтенсивності бактеріального дихання, скорочення лісових масивів в басейні річки Амазонки, а також зменшення площі льодів в Арктиці й Антарктиці. Під впливом збільшення концентрації парникових газів в атмосфері відбудеться швидка ланцюгова реакція, з якою людство нічого не зможе зробити.

Для того, щоб уникнути сценарію Землі-парника, необхідно не тільки зменшити викиди газів, а й створити природні резервуари для зберігання вуглецю через лісопосадки, збереження ґрунтів і біорізноманіття, а також розвитку нових технологій для поглинання вуглекислого газу з атмосфери.

Паризька хартія 2015 року передбачає, що людство не повинно допустити зростання середньої температури планети більше, ніж на 1,5 градуса. Глобальне потепління на два градуси викличе непередбачувані зміни системи атмосферної циркуляції. Відбуватиметься інтенсивне танення льодовиків, що призведе, у свою чергу, до підвищення рівня моря.

Згідно з розрахунками, в разі збереження тенденції до потепління до 2100 року відбудеться затоплення прибережних мегаполісів, а також зникнуть деякі населені острови, в тому числі Мальдіви.

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *