Замах на колишнього прем’єр-міністра Японії. Кілера затримано

Кілер відкрив вогонь з дробовика по експрем’єр-міністру Японії Сіндзо Абе. Це сталося під час виступу політика в західному місті Нара.

Про це повідомляють у новинах світові медіа.

Під час нападу Абе виголошував передвиборну промову біля залізничного вокзалу. Пролунали два послідовні постріли. Абе упав, стікаючи кров’ю. Він був непритомний, і як повідомляється, “було схоже на те, що в нього зупинилося серце”.

Нападника затримали. Як повідомило японське інформаційне агентство Kyodo, близько 11: 30 за місцевим часом невідомий мінімум двічі вистрілив у нього з дробовика зі спини. Абе отримав серйозні поранення в області грудей; на місці йому робили масаж серця. Пізніше в пожежній частині, яка надавала політику допомогу, повідомили про можливу зупинку серця і легенів у екс-прем’єра.

Стрілка затримали, його мотиви поки що залишаються невідомими. Супротиву він не чинив, повідомляють місцеві ЗМІ. Його особа встановлена — це 40-річний Тецуя Ямаґамі, житель міста Нара, де виступав екс-прем’єр.

Абе вперше обійняв посаду в 2006 році як наймолодший прем’єр-міністр Японії з часів Другої світової війни. Він був прем’єр-міністром два терміни і залишався на вищому урядовому посту протягом найтривалішого безперервного терміну в історії Японії. У 2020 році він пішов у відставку через поганий стан здоров’я.
Народився у Токіо, Японія. Син міністра іноземних справ Абе Шінтаро (1924—1991). Онук депутата Абе Кана (1894—1946). Випускник юридичного факультету університету Сейкей (1977). Стажувався в США. Працював у Kobe Steel (1979—1982), згодом зайнявся політикою, став секретарем батька-міністра.

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”