Скандал: канцлер Австрії вояжував на приватному літаку українського олігарха Фірташа

Австрійський канцлер Себастіан Курц підмочив свою репутацію – використав приватний літак українського олігарха-втікача Дмитра Фірташа.

Про це пише австрійське видання ZackZack.

А вляпався у скандал Курц за таких обставин: 4 березня разом з прем’єр-міністром Данії Метте Фредеріксен він прибув до Ізраїля на данському державному літаку для обговорення питання вакцинації.

Після візиту вже повернувся до Відня разом з австрійською делегацією на орендованому приватному літаку Embraer Legacy 600 з реєстраційним номером OE-IRK. Після цього лайнер узяв курс на Київ.

“Це абсолютно стандартний процес бронювання індивідуальних авіаперельотів через такі компанії, як Avcon Jet. Нам невідомо, кому належить відповідний літак, і це не має значення”, – відповіли на запит журналістів у канцелярії глави уряду Австрії.

На цьому літаку часто вояжують по містах світу топ-менеджери Фірташа.

Сам Фірташ проживає в Австрії з 2014 року, очікуючи завершення судових процесів щодо екстрадиції до США. Як вважають репортери, за цей час він близько познайомився з топ-чиновниками Австрії.

У юридичній команді Фірташа працює колишній міністр юстиції Австрії Дітер Бомдорфер, а Даніель Капп раніше працював представником іншого колишнього лідера правлячої Австрійської народної партії – Йозефа Прьолля, який також був віце-канцлером Австрії.

Фірташ живе на віллі в Відні великого донора Австрійської народної партії Александра Шютца.

“Український репортер” вже розповідав, що колишня міністр закордонних справ Австрії Карін Кнайсль, яка стала відомою тим, що запросила на своє весілля президента РФ Володимира Путіна і там танцювала з ним, увійде до ради директорів найбільшої нафтової компанії Росії – «Роснєфті».

“Український репортер” нагадує, що два роки тому на нашому сайті було розміщено статтю: «Добре ім’я Австрії в Україні зазнало важкого удару» (+відео). Тодішній заступник голови Комітету ВР у закордонних справах Віктор Вовк заявив тоді, що “добре ім’я Австрії в Україні зазнало важкого удару» після того як «міністр закордонних справ Австрії Карін Кнайсль вирішила демонстративно запросити на своє весілля президента Росії Володимира Путіна (якого вона ледве знала!), а також після ганебних фотографій Кнайсль, яка схилила коліно перед Путіним».

“Український репортер” також розповідав, як свого часу у Відні розпочинав свою “кар’єру” міжнародного контрабандиста зброї агент ФСБ Дмитро Стрешинський.

Наприкінці 1980 років у Панамі Стрешинський створив офшорну фірму «Глобал текнолоджіз». Його офіси були в декількох країнах – в Росії, Австрії, згодом – і в Україні. В Австрії, у Відні компаньйоном Стрешинського, а власне і його шефом, фінансовим посередником у закупівлі зброї на території колишніх радянських республік був мільйонер, грек Константінос Дафермос, який також мав офіс у Відні. У цьому офісі Дафермоса і працював його компаньйон Стрешинський.

Дафермос (на фото) з 1997-го упродовж 14 років стояв на чолі компанії «Scorpion International Services», яка мала міцні зв’язки з російською владою, була посередником в закупівлі Грецією російської зброї, зокрема протитанкових ракет з лазерним наведенням «Корнет» на 100 мільйонів доларів.

Дафермоса називали «володарем зброї», він десятки років тісно співпрацював з Кремлем. Його прізвище пов’язували з різними темними схемами постачання зброї до колишньої Югославії під час громадянського збройного конфлікту.

Словом, в Австрії дуже “прихильно” ставляться до “брудних” російських мільйонів.

Читайте також:

 

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *