До Києва прибула глава Єврокомісії, щоб обговорити заявку України на вступ до ЄС

Урсула фон дер Ляєн вдруге за час війни в Україні. Про це вона повідомила у Твітері та опублікувала фото з Києва. Урсула фон дер Ляєн зауважила, що під час зустрічі з Володимиром Зеленським обговорить членство України в ЄС.

Єврокомісія готується обговорити надання Україні статусу кандидата в ЄС 17 червня.

Добре повернутися в Київ. З президентом Володимиром Зеленським я підіб’ю підсумки спільної роботи, необхідної для відбудови і прогресу, досягнутого Україною на її європейському шляху. Європа з вами, – повідомила глава Єврокомісії.

Минулий візит президентки Єврокомісії відбувся 8 квітня. Тоді Урсула фон дер Ляєн приїхала до України разом із главою дипломатії ЄС Жозепом Боррелем. Вони передали Зеленському опитувальник для набуття статусу кандидата в ЄС.

Мета приїзду Урсули фон дер Ляєн
ЄП з посиланням на свої джерела пише, що президентка Єврокомісії має під час особистої зустрічі із Зеленським розповісти про стан речей і підказати, як Київ може запобігти негативному рішенню саміту ЄС.

Зокрема, глава Єврокомісії має розповісти, що є низка швидких рішень, які можуть довести європейцям намір Києва повернутися до реформ після завершення війни – і це зніме блокування ключових противників членства України у ЄС.

Єврокомісія дасть оцінку готовності України до вступу у ЄС
Очікується, що наступної п’ятниці, 17 червня, Європейська комісія озвучить свою оцінку того, чи слід Україні надати статус кандидата на членство в ЄС.

Надання статусу лідери ЄС розглянуть на саміті 23 – 24 червня.

Редакція

Редакція “Українського репортера”