Відкрився 77-й Каннський кінофестиваль

У Каннах урочисто відкрився 77-й Каннський фестиваль. Цього року традиційно зіркова подія, виглядає, буде ще зірковішою. Щодня у Каннах запланований приїзд зірок першої величини, такий як Річард Гір, Кевін Костнер, Демі Мур, Ума Турман, Венсан Кассель, Зої Сандала, Леа Сейду та інші. 

Цього року одним із перших на червону доріжку вибіг пес Мессі, який брав участь у минулорічному фільмі-переможці Жюстін Тріє «Анатомія падіння». Принадливий бордер коллі отримав нагороду «Палм Дог», а також встиг побувати на «Оскарі». Слідом за ним пішли Джейн Фонду, Хайді Клум, Хелена Крістенсен, Єва Грін, Меріл Стріп, Жульєтт Бінош, Ґрета Ґервіг та багато інших.

У перший же день вручили першу «Золоту пальмову гілку». Нагороду за внесок у кінематограф отримала Меріл Стріп. Вручала приз голова Європейської кіноакадемії Жульєт Бінош, яка так емоційно розповідала Стріп про свою любов до неї, що навіть розплакалась.

Останніми на знаменитих сходах з’явились творці фільму-відкриття Квентіна Дюп’є «Другий акт»: на килимову доріжку вийшли Леа Сейду, Венсан Ліндон та Луї Гаррель. Дотепна комедія уже зовсім скоро має з’явитись на стрімінгових платформах, знаменуючи тим їх перемогу над консервативними Каннами.

У день відкриття мер Канн Давід Ліснар закликав мешканців бути терплячими до незручностей, адже фестиваль є корисним і для іміджу, і для економіки міста.

«Ці 12 днів для муніципальних служб – питання підтримання нашого міста на високому рівні в умовах напливу не менше 150 тисяч відвідувачів на добу», – заявив Ліснар.

Він наголосив, що прибуток від фестивалю оцінюють щороку у 200 млн. євро для місцевої економіки та «реальних людей»: рестораторів, готельєрів, офіціантів, власників кафе та пляжів, флористів, водії таксі тощо.

«Фестиваль є рушійною силою для діяльності нашого міста, всього Лазурного берега… Якщо Канни є другим найвідомішим французьким містом у світі після Парижа, цим ми завдячуємо фестивалю. Незалежно від того, любимо ми його або він нас дратує, це частина нашої особистості. 12 днів увага планети прикута до Канн», – зазначив мер.

Про Україну цього року не говорили. У четвер, 16 травня, тут покажуть фільм Сергія Лозниці «Вторгнення».

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *