Вчені розкрили деталі нового підвиду “Омікрона”

Все більше країн повідомляють про зростання кількості інфікованих різновидом «Омікрону» – BA.2. За словами вчених, підвид не має генетичного маркера, є ще більш заразним і в деяких країнах вже почав витісняти «оригінальний» штам «Омікрон».

Як повідомляє ВВС, на Омікрон припадає половина всіх випадків зараження Covid-19 у світі.

Зараз все більше країн, особливо в Азії та Європі, повідомляють про збільшення кількості нових випадків, спричинених іншим різновидом Омікрону – BA.2, який часто починають називати просто – Омікрон-2.

BA.2 іноді називають “невидимим”, оскільки він не має генетичного маркера, який дослідники використовували, щоб відрізнити Омікрон BA.1 від Дельти.

BA.2, як і інші штами ковіду, можна виявити за допомогою експрес-діагностики (мазок з носогорла) та ПЛР-тесту, але вони не можуть відрізнити BA.2 від Дельти. Для цього потрібні додаткові дослідження.

BA.2, ймовірно, заразніший, ніж попередні штами, але, на щастя, немає даних про те, що він викликає важчий перебіг хвороби.

Тож наскільки небезпечний новий підвид коронавірусу? Ось що нам відомо. Коли віруси мутують, вони іноді розщеплюються на підвиди. У Дельти їх, 200.

Те ж саме сталося з Омікроном, що має споріднені різновиди BA.1, BA.2, BA.3 і B.1.1.529.

На BA.1 припадає більшість всіх випадків Covid-19 у світі.

За даними всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), майже 99% вірусних ДНК, що надходять до глобальної бази даних GISAID, (станом на 25 січня 2022 року) мали саме цей підвид.

Незрозуміло, звідки він узявся, але вперше його зафіксували в листопаді серед зразків, які завантажили у GISAID фахівці з Філіппін.

За даними ВООЗ, цей підштам вже домінує на Філіппінах, у Непалі, Катарі, Індії та у Данії.

За даними данського Державного інституту сироватки (SSI), приблизно половина нових випадків Covid в країні спричинена BA.2.

Індія – ще одна країна, де BA.2 швидко замінює Дельту й Омікрон BA.1, каже молекулярний біолог Біджая Дхакал.

Він вже домінує у кількох штатах та, ймовірно, спричинив недавню третю ковідну хвилю в країні.

Філіппінський МОЗ заявив, що BA.2 переважав у зразках, які їхні фахівці отримали ще наприкінці січня.

В Англії, за даними британського Агентства з безпеки охорони здоров’я (UKHSA), виявлено понад 1000 підтверджених випадків ВА.2.

Британські органи охорони здоров’я назвали його варіантом, який “вивчають”, що означає, що вони уважно спостерігають за ним, але не надто стурбовані.

У Німеччині BA.2 також поширюється швидше, ніж BA.1 і Delta.

Результати дослідження данських вчених виявили, що BA.2 більш заразний, ніж Омікрон BA.1.

Але, за попередніми даними, наявні вакцини захищають від цього підвиду.

Немає даних про те, що BA.2 призводить до важчого перебігу хвороби, ніж попередні підштами Омікрона.
“Дивлячись на інші країни, де BA.2 наразі обходить [BA.1], ми не бачимо вищих показників госпіталізації, ніж очікувалося”, – заявив у вівторок Борис Павлін з групи швидкого реагування ВООЗ на Covid-19.

Навіть якщо BA.2 замінить BA.1, це може мати незначний вплив на траєкторію пандемії та спосіб лікування людей, пояснив Павлін.

“Його вплив навряд чи буде суттєвим, хоча необхідні додаткові дані”, – сказав він.

Експерти вважають, що, як і з попередніми штамами, при BA.2 вакцини залишаться високоефективними проти важких захворювань, госпіталізації та смерті.

“Щеплення надійно захищає від важкого перебігу, і Омікрон – не виключення”, – сказав доктор Павлін.

“Поки що немає достатніх доказів, того, що BA.2 переноситься важче, ніж BA.1, але ми продовжуємо його вивчати”, – заявили у британському Агентстві з безпеки охорони здоров’я.

Читайте також: 

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.