В Антарктиді відколовся айсберг розміром, як сім міст розміром з Київ. Він пливе до Атлантики

Найбільший у світі айсберг, що відколовся від льодовика в Західній Антарктиді, має найближчим часом відправитися у вільне плавання і рухатиметься у бік Атлантики.

Про це повідомляє ВВС.

“Колосальний айсберг, який отримав позначення А68, відколовся від шельфового льодовика в липні 2017 року. Зараз він рухається в північно-східному напрямку і майже досяг краю постійного морського льоду в океані”, – йдеться в повідомленні.

Коли він відколовся від льодовика, айсберг мав площу майже 6 тис. квадратних кілометрів. За останні два з половиною роки він трохи зменшився в обсязі.

Однак вчені впевнені, що коли айсберг вийде на вільні від льоду океанські простори, він почне швидко руйнуватися.

“За співвідношенням довжини і товщини айсберг схожий на стопку з п’яти аркушів паперу формату A4, тому я вражений тим, що океанські хвилі ще не перетворили айсберг А68 в масу битого льоду”, – каже професор з університету Суонсі у Великій Британії Адріан Лакман.

Вчені можуть з упевненістю прогнозувати траєкторію його подальшого руху.

Обігнувши північний край півострова, гігантський айсберг переміститься на північ і увійде у відносно теплі води південної Атлантики.

Вчені називають цей напрямок “алеєю айсбергів”.

Також вони не втрачають з поля зору два інших великих айсберга, які в недалекому майбутньому повинні відколотися від льодового щита в Антарктиці.

Один з них повинен ось-ось відколотися від льодовика Пайн-Айленд в Західній Антарктиці. Його площа становитиме всього трохи більше 300 кв. км. Ця маса льоду вже має безліч тріщин. Інший великий айсберг формується в Східній Антарктиці, на краю льодового шельфу Бранта. Його площа, ймовірно, сягне близько 1500 кв. км, що приблизно дорівнює площі Великого Лондона.

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *