В Америці планують розпочати підготовку українських пілотів

Конгресмени США внесли законопроєкт про підготовку українських льотчиків.

Цей документ дозволить Сполученим Штатам розпочати навчання українських пілотів і членів екіпажів на літаках F-15, F-16 та інших повітряних суднах. Про це повідомив конгресмен ветеранів ВПС США Адам Кінзінгер у Твіттері.

“Ці чоловіки є пілотами ВПС України. Багато людей думали, що вийдуть з бою в перший день, але вони все ще там. Я вніс законопроєкт про навчання їх на літаках НАТО, щоб вони могли перейти на F-16”, – написав він.

У листі до міністра оборони США конгресмени висловили сподівання щодо прийняття законопроєкту для подальшої “зміни ситуації в повітрі та надання українським силам вирішальної переваги у війні”.

З Вікіпедії.
Макдоннел-Дуглас F-15 «Ігл» (англ. McDonnell Douglas F-15 Eagle) — американський всепогодний тактичний винищувач четвертого покоління. Призначений для завоювання переваги в повітрі. Прийнятий на озброєння в 1976 році.

Винищувачі F-15 застосовувалися на Близькому Сході, в Перській затоці, Югославії та Лівії.Як зазначає американський авіаційний історик Джон Коррель, станом на 2008 рік літаки F-15 здобули загалом 104 повітряні перемоги без єдиної втрати.

Хоча про збиті F-15 в різний час заявляли Сирія та Югославія, відома тільки одна втрата літака цього типу від дій іншого винищувача, яка ніким не оскаржується: у 1995 році F-15 ВПС Японії був випадково збитий іншим «Іглом» під час навчального повітряного бою

Редакція

Редакція “Українського репортера”