Угорщина не відмовиться від рашистського газу

Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто заявив, що країна не відмовляється від російських енергоресурсів не через власний вибір, а тому, що наразі знайти альтернативи цим поставкам неможливо.

Про це він сказав в ефірі CNN.

“У нас все визначено інфраструктурою. 85% нашого постачання газу надходить з Росії, як і 65% нафти. Це не просто тому, що нам так захотілося, ми не обирали цю ситуацію. Немає альтернативних джерел газу, альтернативних маршрутів постачання, які дозволили б нам відмовитися від російської нафти й газу у найближчі роки”, – заявив Петер Сійярто.

Сійярто зазначив, що при цьому Угорщина намагається диверсифікувати поставки і вже має інтерконектори з 6 із 7 своїх сусідів, і якщо з’явиться можливість перекачувати газ звідти, нею скористаються.

Глава МЗС Угорщини також заперечив думку про те, що позиція Угорщини щодо війни РФ проти України суттєво відрізняється від позиції інших країн ЄС і НАТО.

“Хочу чітко сказати, що Угорщина підтримує суверенітет і територіальну цілісність України. Ми надаємо Україні значну гуманітарну допомогу, найбільшу з тієї, яку будь-коли надавала Угорщина, і прийняли 640 тисяч українських біженців. А що стосується поставок зброї – ми не надаємо зброю і не дозволяємо транзит…

 

Редакція

Редакція “Українського репортера”