У NASA заявили про відкриття планети-двійника Землі, де може існувати життя

У NASA заявили про відкриття планети, яка надзвичайно схожа на Землю та перебуває в “зоні життя” своєї зірки.

Про це повідомляє Express.

Згідно з повідомленням, планету-двійника виявили під час під аналізу знімків, зроблених телескопом “Кеплер”, що сканує космос протягом десятиліття і є справжнім “пенсіонером”. За увесь період “Кеплер” спостерігав за 530 506 зірками і виявив 2662 планети.

Телескоп розробили спеціально для пошуку планет подібних до Землі. Єдиним науковим інструментом “Кеплера” був фотометр, який постійно контролював яскравість приблизно 150 000 зірок основної послідовності у фіксованому полі зору.

“Ми аналізуємо всі дані, і Том Барклай бігає по офісах і каже: “Ви бачили цю планету?” Це те, що ми шукали. Вона розміром з Землю і знаходиться в зоні своєї зірки – всі були надзвичайно схвильовані”, – розповіла про момент відкриття австралійський астрофізик Джессі Крістіансен.

Планету, яку назвали Kepler-186f, знайшли в зоні, придатній для життя, навколо зірки. Саме в цій зоні є необхідна температура для існування рідкої води на планеті. Планета-двійник обертається навколо карлика M, який менший за розміром, лише як половина Сонця, та червоніший.

“Світло зірки досить червоне, тому океани будуть виглядати помаранчевими. Рослинність може дуже добре рости, тому що тут набагато більше світла. Ймовірно, вона старше нашої зірки і Землі, а це значить, що життя могло б бути більш розвиненим, ніж ми – якби там було життя”, – зробила припущення вчений-планетолог Сара Сігер.

Водночас вчені відзначають, що планета Kepler-186f знаходиться занадто далеко від нас, на відстані майже 582 світлові роки, а її зірка занадто тьмяна для нинішніх телескопів або навіть телескопів наступного покоління, щоб визначити масу або наявність атмосфери.

 

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.