У Мадриді – жінки відзначили жіночий день протестом із каструлями та сковорідками

У четвер опівночі іспанські жінки зібралися на центральній площі Мадрида, щоб по-своєму відзначити початок Міжнародного жіночого дня.

Багато жінок були з каструлями і сковорідками, одягнені у фіолетовий одяг – цей колір став фірмовим кольором протестів за права жінок. У декого були в руках плакати «Сестра, я вірю тобі», повідомляє zn.ua з посиланням на Reuters.

Виступ жінок у Мадриді присвячений гендерній рівноправності.

«Важливо протестувати, і особливо у цей день, бо в суспільстві все ще є багато прогалин і проблем, з якими жінки стикаються і які необхідно подолати. Ми знаходимося в патріархальному суспільстві», – сказала Абрил Вілатроллол, 21-річна студентка з протестуючих на площі.

Вона додала, що іноді боїться за свою безпеку, коли відправляється додому після вечірок ночами, і стверджувала, що в кіноіндустрії існує явна дискримінація щодо жінок.

Жінки Іспанії мають намір проводити акції протесту протягом всього дня по всій Іспанії, і це не вперше. Хвиля жіночих протестів піднялася через ініціативу нової ультраправої партії Vox, яка, згідно з опитуваннями громадської думки, повинна вперше отримати місця в парламенті на виборах 28 квітня. Її керівництво відкрито закликає до скасування прийнятих в Іспанії законів про домашнє насильство.

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.