У Білорусії кореспондента “Українського радіо” засудили до восьми років колонії

Суд у Білорусі визнав винним у шпигунстві кореспондента “Українського радіо” Павла Шаройка. Українець отримав “більше восьми років” позбавлення волі, заявив посол України в Білорусі Ігор Кизим. Точний термін покарання він не назвав.

Шаройко перебуває у СІЗО білоруського КДБ, де його нещодавно відвідували дружина і український консул, заявив Кизим. За словами посла, на умови утримання Шаройко не скаржиться.

Шаройко був затриманий у жовтні 2017 року. За версією КДБ, він створив у Білорусії агентурну мережу для збору “відомостей розвідувального характеру у військово-політичній сфері”. Проти Шаройко було порушено кримінальну справу за статтею про шпигунство. Він дав свідчення, заявили в КДБ.

Після затримання Шаройка Білорусія оголосила персоною нон грата співробітника посольства України в Мінську Ігоря Скворцова. За даними КДБ, він був куратором Шаройка. Білоруські спецслужби заявили, що вони обидва працювали на головне управління розвідки Міноборони України. Водночас у цьому відомстві спростували, що Шаройко був їхнім співробітником на момент затримання.

Суд над Шаройко почався в лютому 2018 року. Він відбувся у закритому режимі.

Like

Рост

Журналіст “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *