“Штучний інтелект” став словом року за версією словника Collins Dictionary

Укладачі словника Collins Dictionary назвали штучний інтелект “словом року”. Вони вважають, що ШІ це наступна велика технологічна революція. Він стрімко розвивається, і про нього говорили багато у 2023 році.

Відповідний допис зʼявився 1 листопада на офіційному сайті словника.

Укладачі заявили, що використання цього слова за останній рік збільшилося в чотири рази.

Щорічне “слово року” обирається лексикографами на основі моніторингу низки джерел, включно із соціальними мережами. Минулого року словом року став термін “permacrisis”, позаминулого року — “NFT”, а словом 2020 року стало “lockdown”.

Алекс Бікрофт, адміністративний директор Collins, сказав, що “немає жодних сумнівів”, що ШІ був “темою для розмов у 2023 році”.

“Ми знаємо, що ШІ був у центрі уваги цього року, оскільки він розвивався і швидко став таким же повсюдним і вбудованим у наше життя, як електронна пошта, стримінг або будь-яка інша колись футуристична, а тепер повсякденна технологія”, — заявив він.

“Штучний інтелект” було обрано зі списку нових термінів, які відображають “нашу мову, що постійно розвивається, і занепокоєння тих, хто нею користується”.

Популярні слова за версією Collins Dictionary
Серед них — “greedflation”, що визначається як “використання інфляції як приводу для підвищення цін до штучно високого рівня з метою збільшення корпоративних прибутків”, і “debanking” — “акт позбавлення особи банківських послуг”.

До списку також потрапили “Nepo baby” — термін, що використовується для опису тих родичів знаменитостей, які стали відомі виключно через родинні звʼязки, а не через талант, і “Deinfluencing” — “використання соціальних мереж для застереження підписників уникати певних комерційних продуктів, вибору способу життя тощо”.

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *