Росія заявляє про ліквідацію лідера ІДІЛ

Міністерство оборони РФ заявило про загибель лідера “Ісламської держави” Абу Бакра аль-Багдаді. За даними відомства, ватажок терористів був убитий 28 травня в результаті удару російської авіації по позиціях джихадистів у районі Ракки.

Підконтрольне бойовикам агентство Amaq це поки що не підтвердило. Водночас про місце перебування лідера ІДІЛ достеменно не знає розвідка жодної країни.

Сьогодні ж стало відомо, що бойовики “Ісламської держави” перенесли свою штаб-квартиру з Ракки, яка вважається їхнім головним оплотом у Сирії, до міста ель-Меядін.

До ель-Меядіна за останні місяці втекли багато командирів “Ісламської держави” з іракського Мосула і сирійської Ракки, яку зараз штурмують американська авіація, іракські військові і сирійсько-курдський альянс “Демократичні сили Сирії” (SDF).

Міжнародна коаліція, очолювана США, вже знає про перенесення штаб-квартири бойовиків і почала завдавати авіаударів по новим позиціям терористів. Водночас триває операція зі звільнення Ракки і Мосула від ісламістів.

Варто сказати, що бойовики “Ісламської держави” захопили Ракку ще в 2013 році. Влітку 2014 року терористи захопили значну частину територій Іраку та Сирії і проголосили на них халіфат. Після цього вони оголосили Ракку своєю столицею.

Про війну в Сирії можна почитати тут

Борсання у Сирійській пісочниці, або Хто кому союзник у війні проти “Ісламської держави”

Like

Рост

Журналіст “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *