Розшифрування “чорних скриньок” збитого над Тегераном літака МАУ розпочнеться в Парижі у липні

Іран надсилає до Франції “чорні скриньки” збитого українського літака МАУ, який зазнав авіатрощі у небі над Тегераном у січні 2020 року, для їхнього розшифрування. Працювати над бортовими самописцями фахівці почнуть від 20 липня.

Про це повідомили в Міжнародній організація цивільної авіації (ICAO) та підтвердив заступник міністра закордонних справ Євген Єнін у Фейсбуку.

За словами заступника глави українського МЗС, у розшифровці бортових самописців братимуть участь спеціалісти з Франції, України та інших країн. Єнін наголосив, що фахове розшифрування “чорних скриньок” – необхідний крок до завершення технічного розслідування збиття українського літака.

“Щойно на Раді ІКАО представники Ірану погодились передати у Францію для розшифровки бортові самописці літака Українських авіаліній рейсу PS752. Це стало можливим завдяки послідовному тиску українського уряду і їхніх колег з інших країн… Оскільки у березні ми вже чули схожу обіцянку від Ірану, ставимось до сьогоднішньої заяви зі стриманим оптимізмом”, – написав Єнін.

Своєю чергу, французьке Бюро розслідування та аналізу безпеки цивільної авіації (BEA) підтвердило, що буде працювати на  бортовими самописцями збитого літака. Як зазначається, Іран попросив у Бюро, зокрема, про технічну допомогу в ремонті скриньок.

Нагадаємо, що вранці 8 січня у столиці Ірану Тегерані

Під Тегераном впав пасажирський літак, який летів до Києва – ЗМІ Ірану
розбився український пасажирський літак авіакомпанії МАУ, який виконував рейс “Тегеран-Київ”. На борту перебували 167 пасажирів і 9 членів екіпажу, ніхто не вижив. Увесь екіпаж, а також два пасажири були громадянами України.

Від самого початку іранці заявили про те, що причиною авіакатастрофи стала технічна несправність літака. Однак вже увечері 9 січня одразу кілька провідних американських видань і телеканалів повідомили про те, що Boeing 737-800 “Міжнародних авіаліній України” був помилково збитий Іраном одразу після зльоту з аеропорту Тегерана.

11 січня Іран офіційно заявив, що збив ракетою український літак під Тегераном. В офіційній заяві йдеться про те, що трагедія сталася через “людський фактор”. Літак помилково сприйняли за ворожий об’єкт після того, як він повернув у бік військового центру Корпусу вартових Ісламської революції.

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *