Розповіді українців з Бейрута про деталі вибуху (+відео)

Українці, які живуть у столиці Лівану, розповіли, що там зараз відбувається.

Про це повідомляє Громадське.

Христина Маренкова, яка перебуває в Бейруті, повідомила, що влада Лівану досі не звернулася до народу. До того ж, за її словами, не було жодних офіційних рекомендацій у зв’язку з вибухом.

Натомість посольство США, за словами жінки, вже звернулося до своїх громадян. Американців просять триматися якомога далі від епіцентру вибуху, аби не дихати тим повітрям.

“У нас одразу обірвався ліфт, (вибухова – ред.) хвиля пройшла, і затрясся будинок… Я живу на шостому поверсі. Потім все це затихло, будинок перестав хитатися, але вибухнуло вдруге, і вибуховою хвилею вибило всі вікна. Усі вікна винесло, усе зруйновано. Дуже багато людей поранені просто склом, уламками”, – розповіла жінка.

Студентка ліванського університету “Каслік” Ірина Карапата, яка перебувала за 5 кілометрів від місця події, розповіла, що спочатку всі подумали, що “відбулась атака Ізраїлю”.

“Будинок почав хитатися як від землетрусу та одразу пролунав другий потужний вибух, який заглушив вуха, а далі паніка, посипались вікна у сусідів. Перша думка — атака Ізраїлю, одразу зник інтернет, зв’язок. Коли ми вибігли на вулицю, побачили клуби червоного диму зі сторони порту”, — розповіла українка про момент вибуху.

Вона сказала, що одразу у новинах з’явилося кілька версій того, що сталося. Люди тікали та намагалися триматися на безпечній відстані від місця вибуху.

Нагадаємо, що  увечері 4 серпня в порту Бейрута  сталося два потужних вибухи.

Прем’єр-міністр країни Хасан Діаб попросив “дружні країни” надати допомогу. Таку допомогу вже запропонували Туреччина та Франція. Також про готовність допомогти заявив Ізраїль, хоча ця країна перебуває в дуже напружених відносинах із Ліваном, де значний вплив на владу має угруповання “Хезболла”, яке в Ізраїлі вважають терористичним.

Середу, 5 серпня, оголошено в Лівані днем жалоби.

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *