Російський бомбардувальник випробував нерви командування американського есмінця (+відео)
Нахабні російські “круки” вкотре демонструють, що це – дика орда, без гальм. У Чорному морі фронтовий бомбардувальник Су-24 провів політ на малій висоті над американським есмінцем USS Donald Cook.
Про це йдеться у заяві 6-го флоту США:
“ВМС США проводять регулярні операції у Чорному морі, щоб забезпечити безпеку партнерів НАТО та стабільність у регіоні. Сьогодні американський корабель USS Donald Cook працював в міжнародних водах Чорного моря, а російський Су-24 здійснив низький політ поруч”.
У Чорному морі перебувають три американських кораблі – ракетні есмінці USS Porter та USS Donald Cook і танкер-заправник USNS Laramie.
The @USNavy routinely operates in the Black Sea to reassure @NATO Allies & partners and ensure security & stability in the region.
Today, ???????? #USSDonaldCook operating in international waters in the #BlackSea while a #Russian SU-24 does a low pass nearby.#PowerForPeace pic.twitter.com/6JGNZoncZb
— U.S. Naval Forces Europe-Africa/U.S. 6th Fleet (@USNavyEurope) January 31, 2021
З Вікіпедії.
Дональд Кук» (англ. USS Donald Cook (DDG-75)) — ракетний есмінець типу «Арлі Берк». Побудований на верфі Bath Iron Works, приписаний до морської станції Норфолк, штат Вірджинія. Приписаний до 22-ї ескадри підтримки України Атлантичного флоту США. Корабель оснащений системою протиракетної оборони «Іджис» .
16 лютого 2012 року міністр ВМС США Рей Мабус оголосив, що «Дональд Кук» — один з чотирьох кораблів, розгорнутих на базі «Рота» в Іспанії . Названий на честь учасника в’єтнамської війни, полковника морської піхоти США, кавалера Медалі Пошани США Дональда Гільберта Кука (1934—1967, помер в полоні від малярії). Це найбільш масовий післявоєнний корабель водотоннажністю понад 5000 тонн: з 1988 року побудовано 62 штуки, заплановано ще 13.
«Дональд Кук» — ескадрений міноносець ВМС США четвертого покоління, основною зброєю якого є керовані ракети. Головною зброєю «Кука» є крилаті ракети «Томагавк» з дальністю польоту до 2500 кілометрів, здатні нести ядерні заряди. У звичайному і ударному варіантах есмінець оснащений 56 або 96 такими ракетами, відповідно.
Після спуску на воду в 1998 році був приписаний до П’ятого флоту ВМС США. Корабель брав участь в операції проти Іраку навесні 2003 року.
Вперше до України ракетний есмінець USS Donald Cook (DDG 75) завітав у липні 2007-го року, у 2015 році корабель провів спільні тренування з флагманом ВМС ЗС України фрегатом «Гетьман Сагайдачний» (F130).
З 2014 року есмінець включений в Шостий флот ВМС США. У квітні 2014 корабель пройшов в Чорне море і провів спільні маневри з румунськими ВМС, в грудні 2014 року есмінець знову побував в чорноморських портах Румунії, Болгарії та України. У квітні 2016 року «Дональд Кук» здійснив похід в Балтійське море з відвідуванням литовської Клайпеди.
Під час візиту у січні 2019 року завітав до Грузії де разом з Береговою охороною цієї країни провів спільні тренування.
В ході другого заходу у лютому 2019 року, він відвідав Одесу, де пришвартувався біля 16-го причалу Одеського морського торговельного порту. Наступний візит до Одеси відбувся в жовтні того ж року.