Протести у Тбілісі: МЗС України заявило про солідарність із грузинським народом

Міністерство закордонних справ України уважно слідкує за подіями в Тбілісі.

Про це йдеться у заяві нашого зовнішньополітичного відомства.

Цитуємо: “Як держава, яка прагне здобути членство в Європейському Союзі, Грузія має неухильно ґарантувати громадянам їхні основоположні права та свободи, зокрема право на мирний протест.

Ми також взяли до уваги намір Президентки Грузії Саломе Зурабішвілі ветувати закон про так званих «іноземних агентів», який підважує діяльність громадянського суспільства. Поділяємо позицію ЄС про те, що проєкт закону в його нинішній редакції суперечить європейським цінностями та стандартами.

Висловлюємо солідарність із грузинським народом в його прагненні продовжити розбудову європейського майбутнього Грузії”.

Нагадаємо: грузинську столицю сколихнули масові акції протесту. Причиною стала проросійська діяльність парламенту. 7 березня депутати схвалили у першому читанні законопроєкт “Про прозорість іноземного впливу”, який копіює російське законодавство про “іноагентів”.

Розгляд проєкту вже 7 березня став несподіванкою, спершу планувалося, що його винесуть в залу 9 березня. Обговорення почали за відсутності у залі більшості опозиційних депутатів.

Таке перетворення Грузії на диктаторську росію спонукало громадян до спротиву –  люди намагалися прорватися до парламенту, скандували антипутінські гасла. Сьогодні, 8 березня, – у Тбілісі чергова акція протесту.

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”