Отруїли колишнього полковника російської ФСБ у Британії

У Великобританії знову згадали про факти ліквідації колишніх співробітників російської спецслужби. Цього разу в полі зору ЗМІ опинився колишній російський військовий розвідник Сергій Скрипаль і жінка, яка супроводжувала його. Вони зазнали дії невідомої речовини, їх шпиталізували у тяжкому стані, повідомило BBC з посиланням на джерела.

За інформацією поліції, інцидент стався в одному з торговельних центрів у  Солсбері, графство Вілтшир, в неділю, 4 березня.

Поліція оточила торговельний центр і кілька інших районів міста для проведення знезараження вулиць і приміщень.

За інформацією BBC, постраждали 66-річний громадянин РФ Сергій Скрипаль і 30-річна жінка.

Скрипалю було надано політичний притулок у Великій Британії після обміну шпигунами між США і Росією в 2010 році.

Сергій Скрипаль (на фото) – колишній полковник Головного розвідувального управління РФ, також працював в управлінні справами МЗС РФ.

У 2006 році був засуджений на 13 років позбавлення волі за шпигунство на користь Великої Британії. Він зізнався, що був завербований британськими спецслужбами в 1995 році. За інформацією російського слідства, Скрипалю заплатили більше $100 тис. за інформацію про співробітників і агентів ГРУ, які діяли в країнах Європи.

У 2010 році був помилуваний в рамках операції з обміну громадян Росії, засуджених в Росії за шпигунство на користь США і Великої Британії, на агентів російських спецслужб, затриманих в США в червні 2010 року.

Нагадаємо, що в 2016 році у Лондоні було скоєно замах на колишнього офіцера російської спецслужби Олександра Литвиненка, який був жорстким і принциповим опонентом Путіна, розповідав про злочини ФСБ, написав книгу. Його отруїли талієм. У ліквідації Литвиненка слідство звинуватило колишнього співробітника ФСБ, нині депутата Держдуми Росії Андрія Лугового, а також російського підприємця Дмитра Ковтуна.

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *