Нобелівська лауретка Алексієвич про Білорусь: “Влада оголосила війну своєму народу”

Лукашенко кинув народ у жахливу безодню. Так вважає білоруська письменниця Світлана Алексієвич, лауреат Нобелівської премії з літератури.

В інтерв’ю для Білоруської служби “Радіо Свобода” Алексієвич сказала:

“На мій погляд, влада оголосила війну своєму народу. Я бачу, наскільки радикалізується суспільство. Те, як веде себе ОМОН. ніхто з нас навіть уявити собі не міг подібного. Ми бачили, як це відбувалося в інших країнах, але у нас стріляють в машину, де маленька дитина, і все в крові, вагітну жінку б’ють, затриманих душать колінами – це те, проти чого повстало чорне населення Америки.

Людей хапають на вулиці. Затримані сидять в спортзалах без їжі і води. І найголовніше – люди абсолютно мирні. Сьогодні вийшов ланцюжок жінок, які просили: ми хочемо знати правду про вибори, не вбивайте наших чоловіків. Вони несли квіти, молилися біля Вічного вогню. А коли почали розходитися, на них напав ОМОН. Я навіть не кажу про те, що відбувається вночі. Це просто військові дії”.

Cвітлана Алексієвич.

Письменниця порадила Лукашенку піти геть. Каже:

“Забирайся, поки не пізно, поки ти кинув народ у жахливу безодню, в безодню громадянської війни! Іди! Ніхто не хоче Майдану, ніхто не хоче крові. Тільки ти хочеш влади. І це твоє бажання влади вимагає крові”.

Фото на головній: Reuters

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *