Нацрада проситиме в парламенту більше повноважень для скасування ліцензій телеканалів

Національна рада з питань телебачення і радіомовлення на даний момент може звернутися про анулювання ліцензії тільки після застосування санкції попередження та штрафу.

Про під час засідання повідомила заступник голови Нацради Уляна Фещук, повідомляє “Укрінформ“.

Національна рада з питань телебачення і радіомовлення буде звертатися до Верховної Ради стосовно внесення змін до чинного закону про телебачення і радіомовлення з метою розширити її повноваження, зокрема в частині призупинення дії ліцензії.

“На сьогодні ми не маємо можливості призупинити строк дії ліцензії. Маємо можливість тільки після застосування санкції попередження, штрафу звернутися про анулювання ліцензії. В сьогоднішніх умовах ми повинні мати більш чіткі, виважені і ефективні важелі впливу на інформаційний простір. Тому будемо звертатися за тим, щоб у випадку виявлення порушень статті 6 закону про телебачення і радіомовлення, зокрема закликів до повалення конституційного ладу, розпалювання ворожнечі, Національна рада могла ефективно і швидко протидіяти таким загрозам”, – зазначила Фещук.

Вона також повідомила, що в проекті рішення щодо інформації про проведення телемосту “Надо поговорить” між українським телеканалом NewsОne та російським “Россия-24” є три пункти. Крім звернення до Верховної Ради щодо внесення змін у законодавство з метою збільшення повноважень Національної ради, пропонується також звернутися до ліцензіатів (телерадіоорганізацій та провайдерів програмних послуг) щодо необхідності неухильного дотримання у своїй діяльності вимог чинного законодавства України, а також створити робочу групу з питань захисту інформаційного простору, протидії антиукраїнській діяльності за участю СБУ, НАЗК, НБУ, МВС, МІП та інших органів державної влади.

За дане рішення члени Нацради проголосували одноголосно.

“Український репортер” повідомляв, що 12 липня планувалося провести “телеміст” із російським пропагандистським каналом.
8 липня телеканал NewsOne скасував проведення “телемосту” із “Россия 24”: “Кіна не буде” – телеміст з ворогом скасовано
За даними СБУ та ГПУ, компаніями-власниками NewsOne і банку-партнера Міноборони РФ керує одна людина.

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *