На 101-му році пішла з життя найстарша американська вчена, яка розраховувала орбіти для NASA

Математик Кетрін Джонсон, яка працювала над розрахунками параметрів орбіт для космічних польотів NASA, померла в понеділок у віці 101 року.

Про це повідомило на своєму сайті Національне управління з аеронавтики і дослідженню космічного простору (NASA), а також The New York Times.

“Запуск в Радянському Союзі в 1957 році першого супутника змінив історію і став переломною подією в житті Кетрін Джонсон”, — наголошується в повідомленні.

У 1957 році вона підготувала частину математичного аналізу для документа “Нотатки про космічні технології” для групи інженерів, що увійшли згодом до складу Спеціальної групи по космосу, що займалася оцінкою можливості космічних польотів.

Вона брала участь в аналізі траєкторії для суборбітального польоту американського астронавта Алана Шепарда в травні 1961 року, орбітального польоту Джона Гленна в лютому 1962 року, а також брала участь в розрахунках по місячній програмі “Аполлон” і за програмою польотів космічних кораблів багаторазового використання Space Shuttle.

“У NASA з гіркотою дізналися про те, що Кетрін Джонсон померла цього ранку у віці 101 року, — зазначив в Twitter директор NASA Джим Брайденстайн. — Вона була американської героїнею, і її видатні дослідження ніколи не будуть забуті”.

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *