Литовський “десант” успішно попрацював в інтересах України

Учора, 12 грудня, президент Литви Даля Грібаускайте разом із віце-прем’єр-міністром з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Іванною Климпуш-Цинцадзе та заступником голови КМДА Олексієм Резніковим відкрила в українській столиці Литовський сквер. Цей куточок відпочинку – навпроти Софії Київської.

А 8 грудня в київському Інституті серця кардіохірурги Борис Тодуров та Рімантас Бенетіс провели унікальну “операцію Девіда” – 38-річній пацієнтці замінили найбільшу судину та провели реконструкцію аортального клапану.

“Український репортер” розповідав про цю операцію.

Литовський професор Рімантас Бенетіс приїхав до Києва спеціально для того, аби показати колегам свою методику роботи. Операція була складною, але пройшла успішно і пошкоджений аортальний клапан пацієнтки вдалося реконструювати, а не замінювати протезом.

Ми вкотре переконалися, що дружня Литва стабільно підтримує Україну на усіх фронтах. І про це також говорив під час розмови з українськими медиками в Інституті серця Надзвичайний і Повноважний Посол Литовської Республіки Марюс Януконіс:

– Ділові та соціальні українсько-литовські проекти повинні щоденно поглиблюватися і розвиватися, – вважає посол. – Простір для співпраці – надзвичайно великий у тому числі у сфері медицини, особливо військової, в науковій галузі.

Важливо, щоб медки продовжували ділову співпрацю, щоб поставити на постійні рейки стажування за кордоном лікарів із провідних клінік та районних віддалених центрів України.

У Литві є дуже потужна школа кардіохірургів, цей напрямок у нас дуже швидко розвивається, литовська медицина переймає найкращий світовий досвід, і ми дуже раді, що можемо цим поділитися з українськими колегами.

Прокоментував тему співпраці й аташе з військових питань Литовської Республіки Алгірдас Норкус:

– Для Литви – справа честі допомагати Україні у важкі для вашої держави роки, зокрема у військовій сфері, у лікуванні поранених українських воїнів.

У нашій країні пройшли курс реабілітації понад 150 українських солдатів та офіцерів, які брали участь в АТО. Це – частина нашої загальної допомоги Україні. І ми будемо продовжувати надавати таку допомогу і надалі.

Литва завжди була з Україною, підтвердила глава цієї держави Даля Грібаускайте:

– 25 років тому були відновлені відносини між Україною і Литвою. Однак завжди ми підтримували зв’язки, особливо в тяжкі часи. Литовський сквер є символом нашої дружби, – сказала пані Президент.

До речі, про українського воїна, який написав портрет Далі Грібаускайте, читайте тут.

На фото: Запрошує Литовський сквер
Фото Ігоря ІВАРОВСЬКОГО та Кирила ХМІЛЬОВА

 

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *