Корейські хіміки навчилися добувати золото з електронних відходів

Дослідники з Південної Кореї створили полімерну сполуку, яка здатна «всотувати» з електронних відходів золото — навіть у присутності 63 інших хімічних елементів. При цьому грам створеного полімеру «забирав» із собою півтора грама золота майже без домішок — це вдесятеро більше теоретичних обмежень.

Про це вчені повідомили в публікації в науковому виданні Proceedings of the National Academy of Sciences.

Для видобування золота з електронних відходів корейські хіміки створили стабільний пористий полімер із порфіриновими ділянками. Порфірини — це поширені в природі пігменти, які мають здатність приєднувати іони багатьох благородних металів, зокрема й золота. А отже, такий полімер буде недорогим у виробництві.

Як зазначають учені, пористі полімери й раніше використовувалися для вилучення металевих забруднювачів — але для видобування благородних металів їх досі не застосовували. Один грам їхнього полімеру з порфіриновими ділянками зміг видобути до 1,62 грама золота — це в 10 разів більше за теоретично розраховану межу.

Дію полімеру корейські хіміки перевірили на вживаних друкованих платах — пластинах із шаром провідників, які використовуються у побутовій та комп’ютерній техніці. Так, із розчину друкованих плат у царській водці їм вдалося видобути золото з чистотою 99% та дієвість 94% (тобто 94% всього теоретично присутнього в розчині золота).

При цьому швидкість абсорбування полімером золота доволі швидка (99% процесу відбувається протягом 30 хвилин), а сам полімер дуже дешевий у виробництві: один долар на його синтез дозволяє видобути золота на 64 долари — понад те, полімер можна використовувати повторно.

Учені сподіваються, що їхня знахідка може бути використана для вдосконалення засобів переробки електронних відходів.

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *