Екс-президента Південної Кореї Пак Кин Хе засудили за корупцію до 24-х років тюрми

Суд у Сеулі засудив колишнього президента Південної Кореї Пак Кин Хе до 24-х років ув’язнення у справі про корупцію. Пак Кин Хе звинувачували за 18-ма епізодами корупції, хабарництва, зловживання повноваженнями і розголошення державної таємниці.

Звинувачення просило суд засудити екс-президента до 30 років ув’язнення. Пак Кин Хе свою провину не визнала. На засіданні суду 6 квітня, коли їй оголошували вирок, вона не була присутня, пославшись на погане самопочуття.

Пак Кин Хе – перша жінка, яка стала президентом Південної Кореї. Вона обійняла цю посаду в 2013 році. У 2017 році Пак Кин Хе була відсторонена від влади рішенням Конституційного суду на тлі корупційного скандалу і масових акцій протесту, учасники яких вимагали її відставки.

За версією слідства, Пак Кин Хе незаконно допустила свою подругу Цой (Чхве) Сун Сіль до важелів державної влади, вона фактично контролювала роботу глави держави і мала доступ до таємної інформації. Крім того, ця жінка вимагала хабарі у директорів великих компаній. У лютому Цой (Чхве) Сун Сіль була засуджена до 20 років в’язниці.

У травні 2017 року кандидат від демократичної партії “Тобуро” Мун Чже Ін (Moon Jae-in) переміг на президентських виборах у Південній Кореї і став 19-м президентом цієї країни.

Like

Рост

Журналіст “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *