Держдеп США дозволив продати Україні 37 протитанкових ракетних комплексів Javelin на $47 млн

Державний департамент США схвалив продаж Україні переносних протитанкових ракетних комплексів Javelin на суму $47 мільйонів. Києву дозволили придбати 37 пускових установок і 210 ракет до них, повідомляє Пентагон.

«Система Javelin допоможе Україні побудувати свій довгостроковий потенціал оборони для захисту суверенітету і територіальної цілісності з метою задоволення вимог національної оборони», – йдеться в заяві. У військовому відомстві США вважають, що угода не вплине на військовий баланс у регіоні.

Угода включає навчання, технічну допомогу та логістику.

Наприкінці грудня 2017 року Держдеп США схвалив продаж Україні американськими компаніями деяких видів летальної зброї (легких озброєнь і стрілецької зброї), яку наша держава купувала і раніше.

Тоді Києву дозволили купувати напівавтоматичну й автоматичну вогнепальну зброю (включаючи 50-й калібр у тому числі снайперські системи Barrett Model M107A1), бойові кулемети, глушники, військові приціли і полум’ягасники, а також запчастини. Поставки протитанкових ракет Javelin були поза законом.

Уряд США не продає зброю безпосередньо Україні, а дозволяє купувати в американських виробників. Задля цього американські експортери подають заявки на прямі комерційні ліцензії до Держдепартаменту, який їх розглядає.

Javelin (FGM-148) – американський переносний протитанковий ракетний комплекс (ПТРК). Призначений для ураження бронетехніки і літальних об’єктів. Є першим серійним ПТРК 3-го покоління: ракета має інфрачервону головку самонаведення, завдяки якій реалізований принцип «вистрілив-забув», тобто оператор ракетного комплексу не повинен супроводжувати і коригувати політ ракети до цілі.

Вага комплексу з ракетою – 22,3 кг, максимальна дальність вогню – 4 750 метрів. Виробник заявляє про коефіцієнт успішних влучень в ціль на рівні 94%. Станом на 2017 рік вартість одного комплексу, в комплекті з 6 ракетами, становить $1,3 млн.

Like

Рост

Журналіст “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *