“Бук”, який збив рейс MH17, на Донбас привіз “Хмурий”

Міжнародна експертно-журналістська група Bellingcat назвала ім’я бойовика ДНР, який начебто причетний до перевезення ЗРК “Бук”, з якого в 2014 році у небі над Донбасом збили малайзійський Boeing рейсу MH17.

Цей чоловік з позивним “Хмурий” був фігурантом матеріалів, опублікованих СБУ ще 2 роки тому, однак під вигаданим прізвищем Петровський. Як стверджують автори чергової доповіді, під ним ховався ветеран афганської війни Сергій Дубинський, який народився в Донецьку, однак мешкає в Росії.

54-річний бойовик був заступником одного з лідерів терористів Гіркіна-Стрєлкова. Зараз він мешкає у Ростовській області. В його акаунтах у соцмережах активісти Bellingcat знайшли спільні фотографії з російськими артистами Михайлом Порєченковим й Іваном Охлобистіним. Згідно з підписами, знімки були зроблені ще в 2014 році на території Донецької області.

За версією Bellingcat, по території Росії “Бук” також могли перевозити військовослужбовці 69-ї окремої бригади матерільно-технічного забезпечення ЗС Росії. До такого висновку вони дійшли після вивчення у соцмережах фотографій, зроблених військовими у Ростовській області.

У вересні минулого року прокуратура Нідерландів, яка розслідувала трагедію, заявила, що Boeing MH17 авіакомпанії Malaysian Airlines розбився через потрапляння в нього ракети зенітно-ракетного комплексу “Бук”. За даними слідчих, він знаходився на території, яку контролюють бойовики так званої ДНР.

Голландські слідчі встановили понад 100 людей, причетних до транспортування “Бука” з Росії в Україну і назад. Їхні імені не опубліковані, оскільки в ході розслідування нікому досі не висунули обвинувачень.

На борту збитого 17 липня 2014 року у небі над Донеччиною Boeing 777 авіакомпанії Malaysia Airlines, який прямував з Амстердама до Куала-Лумпур, знаходилось 283 пасажири і 15 членів екіпажу. Всі вони загинули.

Підготував Олексій ЗАТВОРНИЦЬКИЙ

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *