Борис Джонсон: підтримуватимемо Україну до її остаточної перемоги

Лондон підтримуватиме Україну до її остаточної перемоги.

Рішучість українських сил перемогти є очевидною для всього світу. Про це заявив прем’єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон у розмові з президентом Володимиром Зеленським, передає пресслужба Даунінґ-стріт.

Джонсон високо оцінив героїчний опір України в останні дні та тижні. За його словами, це явно дорого коштувало Росії.

Він додав, що рішучість українських сил перемогти є очевидною для всього світу. Джонсон також запевнив: Україна може розраховувати на повну та непохитну підтримку Великої Британії до своєї остаточної перемоги.

Крім того, британський прем’єр згадав, що наприкінці місяця відбудуться саміти НАТО та G7. За його словами, вони стануть можливістю продемонструвати єдність Заходу та його рішучість підтримати Україну у довгостроковій перспективі.

Джонсон та Зеленський погодилися, що необхідно посилювати військовий вишкіл, а прем’єр Британії заявив: Лондон продовжить робити все можливе, щоб підтримати Україну оборонною допомогою.

Також вони обговорили непростиму блокаду Росією експорту українського зерна. Джонсон сподівається на прогрес у вирішенні цієї проблеми найближчими днями.

Зеленський написав у Twitter, що погодив із Джонсоном позиції напередодні важливих міжнародних заходів, обговорив ситуацію на полі бою, оборонні потреби України та загрози продовольчої безпеки.

6 червня уряд Великої Британії заявив, що передасть Україні ракетні РСЗВ M270 та керовані боєприпаси M31A1 до них. Джонсон сказав, що вони будуть передані ЗСУ безкоштовно.

Міністр оборони Великої Британії Бен Воллес заявив, що Лондон може відправити в Україну додаткові протикорабельні ракети.

Раніше Джонсон заявляв, що світ не має тиснути на Україну й президента Володимира Зеленського щодо підписання “поганої мирної угоди” з Росією. Велика Британія залишиться на “передовій” підтримки Україні в боротьбі з російським агресором.

Редакція

Редакція “Українського репортера”