США змусять росію заплатити Україні за руйнування країни: законопроєкт уже готують

Ініціатива передбачатиме, що українці зможуть через американські суди вимагати компенсацію за будь-які збитки, завдані під час війни. Кошти братимуться із заблокованих рахунків росії.

Депутати від Республіканської та Демократичної партій Фред Аптон і Деббі Дінгелл представили законопроєкт про суверенітет України від 2022 року. Згідно з документом, Україні передаватимуть заарештовані фонди росії та її громадян, а українці зможуть вимагати грошової компенсації через американські суди за будь-які збитки від вторгнення росії. Про це повідомляє американський телеканал CNN.

Завдяки законопроєкту Дінгелл-Аптона десятки мільярдів доларів, які Банк росії зберігає в США, можуть бути використані для виплати компенсацій українським громадянам. У разі його прийняття українці можуть вимагати грошової компенсації через суди США за будь-які збитки, яких зазнали внаслідок вторгнення росії, незалежно від того, є вони громадянами США чи ні. Позови також зможе подавати українська держава.

Як це працюватиме
Україна подає в суд США на росію через руйнування будь-якого об’єкта внаслідок вторгнення — житлового будинку, школи, лікарні тощо.
Американський суд визнає росію винною. Суд визначає суму відшкодувань. Передає її Україні із заблокованих російських рахунків.
Американські громадяни та будь-який бізнес, якому завдали збитків в Україні, також можуть отримати компенсацію.

Чинне законодавство США забороняє будь-які позови проти іноземного уряду за дії, що відбуваються за межами Сполучених Штатів. Позови проти активів іноземного банку також заборонені, навіть якщо вони перебувають у банках США.

Нагадаємо, 10 квітня з резервного фонду виділили 1 млрд. грн. на відновлення звільнених від російської армії територій України. Київська область отримає 400 млн. грн., Чернігівська — 250 млн., Сумська — 250 млн., Житомирська — 100 млн.

Раніше, 4 квітня прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що збитки України через вторгнення Росії становили $565 млрд. За його словами, щодня країна втрачає $4,25 млрд.

Редакція

Редакція “Українського репортера”