Дональд Трамп може опинитися за гратами

В Америці немає недоторканних. Генеральна прокуратура Нью-Йорка заявила, що проводить кримінальне розслідування щодо бізнес-імперії експрезидента Дональда Трампа Trump Organization.

Про це пише видання “The Guardian”, використовуючи інформацію представника генерального прокурора штату Нью-Йорк Летішія Джеймс Фаб’єна Леві.

“Ми поінформували Trump Organization, що наше розслідування діяльності організації більше не носить чисто цивільний характер. Зараз ми активно розслідуємо діяльність Trump Organization в кримінальному порядку разом з окружним прокурором Манхеттена”, – стверджує Летішія Джеймс.

Окреме кримінальне розслідування має на меті з’ясувати, чи не повідомляла компанія Трампа неправдиві відомості про вартість власності для забезпечення позичок і отримання економічних і податкових пільг. Слідчі працюють з окружною прокуратурою Манхеттена, яка протягом двох років веде кримінальне розслідування щодо Трампа і його Trump Organization.

У заяві не йшлося про те, що перетворило розслідування з цивільного в кримінальне та чи міг сам колишній президент бути особисто причетний до якихось звинувачень.

Прокурор почала розслідування після того, як колишній адвокат Трампа Майк Коен заявив, що вартість деяких активів Трампа завищена, а деяких – знижена.

Про те, що Трамп може опинитися за гратами на сайті “Український репортер” розповідав постійний автор нашого видання, відомий публіцист Юрій Кірпічов (стаття “Спроба перевороту і перспективи Трампа. Погляд із США”)

Юрій Кірпічов писав, що “в умовах президентської недоторканності федеральна прокуратура не могла порушувати проти нього кримінальні справи, але в ході розслідування Мюллера вину визнали чи були визнані винними багато хто з найближчого оточення Трампа: глава штабу його виборчої компанії Пол Манафорт і його заступник Рік Гейтс, радник Джордж Пападопулос, радник з національної безпеки Майкл Флінн, близький друг Роджер Стоун, особистий адвокат Майкл Коен та інші.

Так, Трамп скандально помилував Манафорта, Флінна і Стоуна (вже, до речі, йде розслідування з приводу корупційної складової в цих помилування). Але Коен все ж таки отримав 3 роки, зокрема і за темні платежі порнозіркам, в чому сам Трамп був названий співучасником. До того ж Мюллер зафіксував десять випадків, в яких Трамп перешкоджав правосуддю.

Так, у нього був шанс уникнути звинувачень федералів, відмовившись за прикладом Ніксона від влади в обмін на помилування від віце-президента. Але цей патологічний нарцис просто не в змозі визнати поразку, ну а після спроби перевороту, яка викликала гнівне обурення навіть покірливого досі Пенса, це вже неможливо. Трамп з’ясовував можливість помилувати себе самого, але ніхто не може бути суддею у власній судовій справі і юридичних перспектив тут не видно.

Але ж цим проблеми не вичерпані. Проти нього порушено як мінімум 6 судових позовів в прокуратурах штатів. Якщо не 10-12.

Небезпечну для Трампа справу веде прокурор Манхеттена Сайрес Венс. Він почав з темних платежів порнозіркам, з якими наш козлик переспав, але потім торкнулося банківського, страхового та податкового шахрайства, а також надання неправдивих документів. Ця справа може закінчитися серйозними наслідками для бізнесу Трампа і тюремним терміном для нього самого.

Трампом займається і прокурор штату Нью-Йорк Летішия Джеймс (яку він неодноразово ображав). Вона розглядає численні випадки, коли організація Трампа завищувала вартість своєї нерухомості, щоб отримати банківську позику, паралельно занижуючи її, щоб не платити податки.

Прокурори штату Меріленд і столичного округу Колумбія розслідують випадки, коли Трамп користувався службовим становищем в інтересах свого бізнесу. Так, дипломати, представники зарубіжних організацій і приватні особи зупиняються в його готелях, створюючи конфлікт інтересів між обов’язками президента і його бізнесом. Позов подали також готелі і ресторани, що конкурують з Трампом в Вашингтоні.

Племінниця Трампа судиться з ним за підробку документів про спадщину. Мері і її брат мали отримати чверть статків Фреда Трампа після його смерті. У той час трамповська організація надавала Мері, її брату Фреду-молодшому, і його синові медичну страховку. Щоб чинити тиск на них, Трамп скасував страховку. Таким чином він змусив Мері і її брата відмовитися від своєї частки спадщини. Мало того, близько 20 жінок подали на нього в суд за звинуваченням у згвалтуванні, спробі зґвалтування і сексуальних домаганнях! Веселий у нас президент, куди там Біллу Клінтону.

Але і на цьому проблеми Трампа не закінчуються. Завдяки репортажам «Нью-Йорк Таймс» відомо, що він заборгував кредиторам сотні мільйонів доларів. «Форбс» вважає, що мова йде про мільярд! Експерти кажуть, що його бізнес в жалюгідному стані.

До цього часу його рятували корупційні механізми, але втративши владу, Трамп не зможе повернути борги. Зокрема, близько третини мільярда він винен Дойчебанку і той вже вимагає повернення, погрожуючи зверненням до судів з приводу арешту майна Трампа. Цей банк відомий відмиванням брудних російських грошей. Відмивалися вони і через нерухомість Трампа”.

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *