Дмитро Кулеба: Україні потрібні сильніші формулювання в угоді США та Німеччини

Україна хоче сильніших формулювань щодо безпекових гарантій у американсько-німецькій заяві стосовно добудови «Північного потоку-2».

Про це заявив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба на спільній з угорським колегою Петером Сійярто пресконференції у Києві, – повідомляє Укрінформ.

Глава української дипломатії нагадав, що Україна і Польща у спільній заяві, оприлюдненій у середу, виклали свою позицію щодо американсько-німецької заяви стосовно добудови «Північного потоку-2».

«Ми наразі маємо багато запитань до того, як американсько-німецька домовленість здатна зменшити безпекові ризики для України та країн Центральної Європи, пов’язані із запуском «Північного потоку-2». Ми будемо розмовляти із США і Німеччиною з цього приводу. Ми чесно завжди казали, що для нас «Північний потік-2» насамперед є безпековим питанням, ми б хотіли, щоб формулювання у німецько-американській заяві стосовно безпеки були сильнішими», – сказав Кулеба.

Коментуючи економічний блок цієї заяви, він зазначив, що Україна вивчає зроблені пропозиції і буде готова представити нашу позицію після комплексного і детального аналізу того, що запропоновано.

Водночас він зауважив, що є фундаментальна проблема, пов’язана з тим, що нам досі незрозуміло, чи готова Росія виконувати належним чином свої зобов’язання, коли йдеться про енергетичну безпеку України і збереження ролі України як транзитної держави.

«Америка з Німеччиною про щось домовилися, Польща з Україною теж про щось домовилися, але ми всі з вами розуміємо, що головним бенефіціаром тієї кризи, яку створив «Північний потік-2», є Російська Федерація. І це головна проблема і головне запитання, відповіді на яке наразі немає, і над нею потрібно працювати», – резюмував міністр.

Читайте також: 

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *