Байден і Меркель не дійшли згоди щодо “Північного потоку-2”

Президент США Джо Байден і канцлерка Німеччини Ангела Меркель, яка приїхала з візитом в Америку, не змогли врегулювати суперечку щодо російського газопроводу “Північний потік-2”. Водночас вони згодні з тим, що Москві не можна дозволяти використовувати енергію як зброю для примусу сусідів.

Меркель заявила, що Росія може зіткнутися з санкціями ЄС, якщо порушить угоду про продовження поставок газу через Україну.

Про це пише Reuters.

Байден сказав, що обидва лідери попросили свої команди подумати про практичні кроки, які вони могли б зробити разом, якщо дії Росії загрожуватимуть сусідам.

Вашингтон вимагає від Німеччини знайти способи гарантувати, що Росія не зможе використовувати трубопровід за 11 млрд. доларів, будівництво якого завершено на 98%, для заподіяння шкоди Україні або іншим союзникам у Східній Європі.

У травні адміністрація Байдена дійшла висновку, що компанія Nord Stream 2 AG, яка будує газогін, допустила підсанкційні дії. Але Байден відмовився від санкцій, щоб дати час для розробки угоди з Берліном і відновити відносини з Німеччиною, які сильно зіпсувалися під час правління колишнього президента Дональда Трампа.

Американські законодавці тиснуть на президента, щоб він таки наклав санкції на компанію, яка будує газогін.

Байден захищає своє рішення відкласти санкції аргументом, що Nord Stream 2 майже завершено. Але він сказав, що вони з Меркель абсолютно єдині в переконанні, що Росії не можна дозволяти використовувати енергію як зброю для примусу або погроз для сусідів.

Меркель повідомила, що Німеччина і США мають різні погляди на цей проєкт. Але вона наполягала, що Україна має залишатися транзитною країною, і Берлін активно відреагує, якщо Росія не поважатиме суверенні права України.

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *