Андрій Портнов потрапив під санкції США

Андрій Портнов, проросійський політик з оточення колишнього президента-втікача Віктора Януковича, потрапив під санкції Міністерства фінансів Сполучених Штатів Америки. Обмежувальні заходи запроваджені в рамках так званого «закону Магнітського», який передбачає покарання для осіб, причетних до шахрайств, переслідувань та порушень прав людини.

Про це йдеться на сайті  Офісу з контролю за іноземними активами Міністерства фінансів США.

До санкційного списку потрапила «Благодійна організація Фонд Андрія Портнова». Мінфін США зазначив особисті дані Портнова, зокрема дату і місце народження, а також номери закордонного паспорта PU262444 та національного паспорта CO168696. В обґрунтуванні санкцій пояснюється, що Портнов налагодив широкі зв’язки з судовим і правоохоронним апаратом України через хабарництво.

Санкції за цим законом передбачають заборону на в’їзд до США, а саме відмову в наданні візи, та блокування всіх фінансових активів особи в банках США.

Нагадаємо, що зранку 9 грудня тимчасово повірена у справах США Крістін Квін анонсувала запровадження санкцій проти українських топ-корупціонерів.

2020 року тимчасово виконуючий обов’язки директора Державного бюро розслідувань Олександр Соколов визнав, що в правоохоронних органах є “групи впливу”, які розповідали таємницю слідства та важливі деталі розслідувань колишнім чиновникам, зокрема Портнову.

2019 року журналісти-розслідувачі оприлюднили плівки записів розмов із кабінету сумновідомого судді Павла Вовка. З розмов на плівках журналісти реконструювали, що Портнов спільно з Вовком та тодішнім главою Офісу президента Андрієм Богданом незаконно вплинули на звільнення голови Конституційного Суду Станіслава Шевчука.

Прокурори, які керують розслідування в справах проти Портнова, регулярно отримували погрози ти звинувачення від нього.

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *