У Сомалі смертник підірвав себе біля президентського палацу, загинуло вісім людей

У столиці Сомалі, Могадішо, смертник влаштував теракт, підірвавши себе в автомобілі біля президентського палацу. За попередніми даними, загинуло вісім осіб, серед них двоє дітей.

Про це повідомляє BBC.

За інформацією місцевої поліції, кількість жертв може збільшитися, оскільки кількох загиблих та поранених з місця вибуху відразу забрали їх родичі.

“Смертник вбив вісьмох людей. Серед них – солдат та двоє дітей. “Аль-Шабаб” вбиває цивільних громадян”, – сказав начальник районної поліції Мукавіє Ахмед Мудей.

Цей теракт стався через кілька годин після того, як інший смертник підірвав бомбу біля військового штабу Сомалі.

“Аль-Шабаб” – терористична організація, радикальне ісламське угруповання, яка взяла на себе відповідальність за теракт. Це вже не перший випадок, коли вони здійснюють теракти проти мирних жителів. Їх діяльність спрямована на те, аби скинути уряд Сомалі, який підтримує міжнародна спільнота.

Джихадисти контролювали столицю Могадішо до 2011 року, коли були витіснені військами Африканського союзу, але вони як і раніше утримують територію в сільській місцевості і роблять часті напади на урядові та цивільні об’єкти в Могадішо та інших місцях.

Вони пропагують жорстку ваххабітскую версію ісламу, включаючи забивання камінням жінок, звинувачених в подружній невірності, і ампутацію рук злодіїв.

Урядовці звинуватили групу у найбільш смертоносних терористичних атак в Сомалі. У минулому році аналітики Проекту даних про місцезнаходження збройних конфліктів і події підрахували, що з 2010 року «Аш-Шабаб» несе відповідальність за загибель понад 4000 людей.

 

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *