Світовий рекорд: у ПАР жінка народила одразу десятеро дітей

37-річна Ґосіаме Тамара Сітгол із провінції Гаутенг, що в Південно-Африканській Республіці, народила одразу десятьох дітей.

Про це повідомляє Pretoria News.

Пологи в Ґосіаме прийняли 7 червня, на 29-му тижні вагітності. Дітей — сімох хлопчиків і трьох дівчаток — вона народила через кесарів розтин. Окрім того, шість років тому в Ґосіаме народилися двоє близнюків.

Спершу лікарі сказали жінці, що в неї буде шестеро дітей, а згодом, коли провели повторне обстеження, виявили вісім плодів. Ще двох не змогли побачити, бо вони були в іншій матковій трубі.

«Я не міг у це повірити. Відчув себе мов Богом обране дитя, — розповідав чоловік Ґосіаме, Тебоно Тсотетсі, у розмові з журналістами до пологів. — Мене благословили на таке щастя, водночас багато інших людей досі не мають дітей».

Він також додав, що вагітність далася дружині важко: уже через вісім тижнів у неї почалися болі в ногах, а потім — пекучий біль у серці.

Медикиня Діні Мавела в розмові з Pretoria News припустила, що Ґосіаме могла вдатися до гормональних препаратів чи інших форм лікування безпліддя (Тебоно Тсотетсі заперечує це) — хоча й не відкинула природне зачаття.

«Ситуація вкрай унікальна. Не знаю, як часто таке трапляється. Така вагітність має дуже багато ризиків… Наприклад, оскільки в утробі для всіх дітей місця недостатньо, вони можуть вирости малими», — пояснює експертка.

Вона додає, що новонароджені діти Ґосіаме наступні кілька місяців мають провести в інкубаторі для спостереження, оскільки вони народилися недоношеними.

Ґосіаме, схоже, є рекордсменкою за кількістю народжених за раз дітей. Такої кількості новонароджених досі не фіксували. У травні 2021 року ми повідомляли про 25-річну жительку Малі Халіму Сіссе, яка народила за один раз дев’ятеро дітей у клініці в Марокко.

Загалом в історії зафіксовані два випадки народження дев’ятьох дітей за раз: у 1971 році в Австралії та в 1999 році в Малайзії. Але жодна дитина не прожила більше ніж кілька днів. Офіційний рекорд — за американкою Надею Сулеман, яка у 2009 році народила одразу восьмеро дітей.

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *