Чому деруть три шкури за проїзд з Броварів до Києва

Наприкінці січня суттєво здорожчав проїзд у приміських автобусах на Київщині. Підвищення тарифів викликало обурення громад різних населених пунктів, зокрема Броварів.

У цьому місті, як повідомляють місцеві ЗМІ, дарма що голова Київської ОДА Олексадр Горган закликав перевізників області повернути попередні ціни на проїзд хоча б на той час, поки працює створена облдержадміністрацією комісія, проїзд до Києва так і залишився – 12 гривень.

Щоб з`ясувати, чи обґрунтоване підвищення тарифів на проїзд із Києва до Броварів, у Броварській міськраді організували круглий стіл, на який запросили представників громадськості та місцевої влади, броварських депутатів та перевізників, посадовця з Київської ОДА… Проте відповіді на наболіле питання, яка б влаштовувала всіх, ніхто так і не почув.

Представники громадськості вимагали переглянути тарифи на проїзд і зменшити їх. Проте присутні на круглому столі перевізники категорично з цим не погоджувалися, вважаючи, що наявні тарифи не лише обґрунтовані, а й занижені, бо реально ціна на проїзд з Броварів до Києва не 12, а 15–16 гривень.

«Ми – комерційне підприємство, – наголосив, виступаючи на круглому столі, директор ТОВ «Автопас-К» Володимир Білокінь, – проте з 2014 року держава не виплатила ні копійки відшкодування за перевезення пільгових категорій населення (пенсіонерів, бійців АТО, чорнобильців), а ми з того часу надали таких послуг на 12 мільйонів гривень. Якби держава фінансувала проїзд пільговиків, ми мали б змогу зменшити тариф. Ви ж не вимагаєте в магазині кожну п`яту хлібину віддавати безкоштовно».

Не можуть перевізники встановити дешевшу ціну на проїзд, за словами пана Білоконя, ще й тому, що підприємства змушені закуповувати сучасний транспорт, а він дуже дорогий.

Та якщо без підвищення тарифів на проїзд все ж таки ніяк не обійтись, то необхідно хоча б суттєво поліпшити якість обслуговування пасажирів. На жаль, перевізники цього також гарантувати не можуть. Бо в них не вистачає не лише комфортних автобусів, а й кваліфікованих кадрів. Адже багато водіїв виїхали на заробітки за кордон.

Підготувала Алла ТОПЧІЙ

Фото Кирила ХМІЛЬОВА

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *