«Bardzo dobrze», – сказав мер Києва Кличко і поїхав на Борщагівку

У Києві – чергове диво технічного прогресу. На вулицях столиці люди побачили нові  польські трамваї PESA. Щоправда, поки що на Борщагівській швидкісній лінії.

Сьогодні, 12 січня, пасажиром став і Київський міський голова Віталій Кличко. Йому слово:

– Оновлення рухомого складу транспорту – один із пріоритетів для столичної влади.  Зараз ми їдемо в трамваї 5-го покоління. Він відповідає всім європейським вимогам. І такий сучасний транспорт, як нині на Борщагівській лінії, повинен курсувати на всіх трамвайних маршрутах міста.

Мер каже, що у деяких районах міста потрібно перекласти трамвайні колії, щоб тут курсували нові трамваї.

За даними КМДА, у минулі роки столиця придбала майже 100 автобусів, понад 100 тролейбусів і 45 трамваїв. Наприкінці грудня Київ отримав чергову партію сучасних польських трамваїв PESA 5-го покоління зі стовідсотковою низькою підлогою, кондиціонерами, Wi-Fi.

Ще цікавинка від Кличка: нові трамваї PESA вже почали оформлювати портретами видатних українців, киян. Зокрема: Анни Київської, Ярослава Мудрого, Сержа Лифаря, Владислава Городецького, Казимира Малевича, Івана Фундуклея, Марії Заньковецької, Олександра Вертинського та інших. Окрім того, у кожному трамваї встановлений відеоекран, на якому демонструватимуть короткий відеоролик про ту чи іншу видатну особу.

«Першими на маршрут уже виходять «Анна Київська» та «Ярослав Мудрий».


Керівник столиці також розповів журналістам, чому ставку зроблено саме на польські трамваї:

– Одна з домовленостей із польською стороною – відкрити сервісний центр у Києві, а згодом і збирати трамваї в столиці.

Фото Олексія ІВАНОВА

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *