Зима ще дасть про себе знати: синоптики прогнозують пізню весну

Хоч лютий 2022 року радує українців відносно теплою погодою, та весна все ж прийде пізно.

Про це у Фейсбуку повідомив керівник Черкаського обласного гідрометцентру Віталій Постригань.

Зазвичай, середня дата початку весни в Україні – 2 березня. Найпізніша весна спостерігалась в 2013 – почалась 30 березня. А найраніша була в 2002 році – 22 січня.

Синоптик також додав, що десь у половині випадків весна приходила в Україну із випередженням середніх термінів на 1,5-3 тижні.

“На цьому тижні весна продовжить сперечатися із зимою, а сонячний антициклон Ingo– із похмурою Атлантикою. Ніяких опадів та небезпечних явищ, а нічні морози змінюються невеликим теплом вдень. Сонячних годин багато як для зимового місяця”, – пише Постригань.

Наразі суттєвих змін у погоді не очікується. Стовпчик термометра вночі показуватиме до 2-7º морозу, а вдень 3-8º тепла.

З другої половини тижня знову почне керувати Атлантика. У четвер на фоні інтенсивного падіння атмосферного тиску переважатиме вітряна, похмура та з періодичними опадами погода. Температурний фон дещо підвищиться: вночі до 0-2º тепла, вдень до 7-9º тепла.
До кінця тижня опади поступово припиниться, вітер стихне, але лютий продовжить жити за березневими температурними нормами.

“Погода залишається не по сезону теплою, проте зима ще не сказала свого останнього слова, але це вже інша синоптична історія”, – підсумував синоптик.

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *