Зовсім скоро Україна може стикнутися з навалою нелегальних мігрантів

Такий прогноз зробив голова Державної прикордонної служби Петро Цигикал, зазначивши: “Вони будуть намагатися потрапити до нашої держави в будь-який спосіб“. 

Ситуацію ускладнює те, що країни ЄС суттєво посилюють протидію незаконній міграції, тож потоки переселенців зі Сходу та Півдня можуть переорієнтуватися на інші напрямки, в тому числі на Україну.

“Ми вже спостерігаємо збільшення кількості незаконних мігрантів на каналах легального в’їзду. Спираючись на підтримку діаспор, офіційно видані документи та інші умовно законні шляхи, вони намагаються потрапити до України, аби потім тут залишитися на нелегальному становищі, чи далі незаконно переходити кордон ЄС”, – розповів Петро Цигикал.

За I півріччя в Україну на кордоні не пропущено більше двох тисяч потенційних незаконних мігрантів, тоді як у 2017 р. таких було 1600 осіб, повідомляє Держприкордонслужба. За незаконний перетин кордону затримано майже 420 “мандрівників” (за 6 місяців 2017-го – 320),  до того ж виявлено понад тисячу порушників правил перебування в Україні (роком раніше – 810).

У зв’язку з цим голова Держприкордонслужби озвучив кілька пріоритетних напрямків роботи.

“По-перше, треба посилювати міграційне законодавство та криміналізувати відповідальність за незаконний перетин державного кордону. По-друге, правоохоронним органами потрібно детально відпрацювати аспекти взаємодії щодо упередження потрапляння незаконних мігрантів до країни та посилювати інженерне облаштування кордону. Це – комплексне питання, яке стосується всіх учасників сектору національної безпеки та оборони”, – наголосив Петро Цигикал.

 

Like

Serg

Журналіст “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *