Згоріла церква ХVІІІ століття у Чернігівському монастирі, збудованому Мазепою

29 лютого до поліції Чернігівської області від рятувальників надійшло повідомлення про те, що загорівся храм у чоловічому монастирі в селі Домниця Менського району.

Про це повідомляє Чернігівський формат.

На місце події виїхала група реагування патрульної поліції Менського відділу поліції. За попередньою інформацію, пожежу спричинила несправність опалювальних приладів.

“Велика трагедія сталася в цю ніч. На території Домницького монастиря, який збудував Мазепа згоріла церква Святої Параскевії. В цій святині знаходилось дуже багато цінних та святих ікон. Церква кам’яна. Невже це підпал, бо миттєво згоріла”, – написав у Facebook депутат обласної ради Василь Леоненко.

В УПЦ МП заявили: “Милістю Божою ніхто не постраждав під час порятунку святинь з палаючого храму, але для відновлення пам’ятника архітектури XVIII ст. знадобляться сотні тисяч гривень. Братія монастиря звертається до всіх небайдужих з проханням про молитовну і матеріальну допомогу у відновленні святині”.

Домницький монастир заснований на початку 60-х років XVII століття пустельником отцем Климентієм. У 1693 році архієпископ Чернігівський Святитель Феодосій Углицький благословив будівництво нового монастиря з корпусом келій та собором Різдва Богородиці. Роботи велися старанням гетьмана України Івана Мазепи.

Комплекс споруд Домницького монастиря – пам’ятка архітектури національного значення. До нього належать: собор Різдва Богородиці, трапезна церква Параскеви П’ятниці, дзвіниця.

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *