Зaрплaти в 60 тисяч замало? Петиція про звільнення скaндaльної мiнiстерки oсвiти набирає обертів

Петиція про відставку Міністерки освіти і науки Ганни Новосад набирає обертів. І це очевидно, бо міністр, яка відірванна від реальності життя українців та прийшла калічити наших дітей має піти.

Про це на своїй сторінці у Фейсбуку закликає адвокат Сергій Гула.

“Найменш фаховим очільником Міністерства освіти і науки України за весь період незалежності нашої держави є діюча Міністерка Ганна Новосад, – йдеться у тексті петиції, розміщеної на сайті глави держави.

Вказаний посадовець вперше в історії існування цієї посади в Україні не має ні наукового ступеня, ні вченого знання, при тому, що до сфери її управління віднесено і питання розвитку науки в Україні.

Також, на момент призначення Міністеркою освіти і науки Ганна Новосад не мала реального досвіду роботи ні у закладах освіти, ні у наукових установах України, що обумовлює нерозуміння нею існуючих проблем у сфері освіти і науки та можливих шляхів їх ефективного вирішення.

Крім того, переважна більшість ініціатив новопризначеної Міністерки освіти і науки носить антисоціальний та руйнівний для сфер її відповідальності характер. Чого лише варті ініційовані або підтримані новим керівництвом Міністерства ініціативи, які збурили освітянське та наукове середовище, а саме:– скасування існуючих надбавок вчителям та збільшення тривалості їх робочого тижня;
– закриття шкіл у сільській місцевості;
– суттєве скорочення мережі закладів вищої освіти;
– ускладнення процедур поновлення та переведення студентів до інших закладів вищої освіти та на інші спеціальності, в т.ч. українських студентів з-за кордону;
– скорочення кількості студентів, які отримуватимуть стипендії;
– ліквідація наукових установ галузевих та Національної академій наук тощо.

Підтримка таких “псевдореформ” свідчить або про непрофесійоналізм нових очільників Міністерства освіти і науки, або про їх свідоме бажання провести якийсь “соціальний експеримент” із незрозумілими для звичайних громадян цілями та наслідками. Зазначені вище “реформи”, що стосуються долі мільйонів вчителів, викладачів, учнів та студентів в Україні, дестабілізують роботу вітчизняних освітянських та наукових установ.

Прикриваючись лозунгами про “необхідність підвищення якості освіти та наукової роботи, приведення їх до європейського рівня”, нове керівництво Міністерства своєю непрофесійністю лише провокує соціальний вибух у викладацькому та студентському середовищах, поховавши надії громадян України на покращення ситуації в державі після обрання нового Президента, Верховної Ради та Уряду України.

У зв’язку із викладеним вище, просимо Вас ініціювати відставку діючої Міністерки освіти і науки України Ганни Новосад”,- говориться у петиції.

Нагадаємо, Міністр освіти і науки Ганна Новосад в нещодавньому інтерв’ю одному з українських видань поскаржилася на неконкурентну заробітну плату в 36 тис. грн. За словами чиновниці, теперішня її зарплата на 10 тис. грн менша, аніж та, яку вона мала на посаді керівника директорату Міносвіти.

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *